İHH Beykoz şehitler ve şehadet gecesi düzenledi

  • 0
  • 6039
İHH Beykoz şehitler ve şehadet gecesi düzenledi
İHH Beykoz şehitler ve şehadet gecesi düzenledi
İHH Beykoz şehitler ve şehadet gecesi düzenledi
İHH Beykoz şehitler ve şehadet gecesi düzenledi
İHH Beykoz şehitler ve şehadet gecesi düzenledi
İHH Beykoz şehitler ve şehadet gecesi düzenledi
İHH Beykoz şehitler ve şehadet gecesi düzenledi

İHH Beykoz Şubesi'nce Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde şehitler ve şehadet gecesi düzenlendi.

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk olarak Abdülvehhab Camii İmamı Abdüllatif Efe, Âl-i İmran Suresi'nden okuduğu ayetlerle katılımcılara Kur'an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi.  

Sunumunu Ünal Yavuz'un yapmış olduğı gcenin açılış konuşmasını yapan İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, sözlerine Mehmet Akif Ersoy'un Zulmü Alkışlayamam şiirinin dizeleriyle başladı.

Bu toprakların mücadeleyle şehit verilerek kazanıldığını, Türk bayrağına rengini şehitlerin kanının verdiğini dile getiren Ekrem Tuncer, "Şehitlerimizi anarken, Erbakan Hocamızdan bahsettik. Hocamız zahiren şehit değildi ama hocamız bize inanan insanlara şunu anlatmıştı. Müslümanlık sadece namaz kılmaz değil, oruç tutmak değil, hacca gitmek, zekat vermek değildir. Müslümanlık canla, malla cihat etmektir." dedi.

"Çok kıymetli bir insandı"

Tuncer, "Bu cihat ne demek, kılıçla kalkanla değil sadece gerekirse tabii ki toprağımızı korumak için savaşacağız ama ilmi cihat çok önemli. Hocamıza çağ dışı, yobaz yaftaları atmışlardı. Rahmetli fabrika yapan fabrikalar kurma derdindeydi. İlk ağır sanayi tohumları bu ülkede rahmetli hocamız sayesinde atıldı. Yani hocamız bize Müslümanlığın ilimsel ve bilimsel olarak gelişme olduğunu anlatıyordu. Bu noktada o da çok kıymetli bir insandı. Onun da 11. ölüm yıl dönümü. Kendisine Allah'tan rahmet diliyoruz." şeklinde konuştu.

Ekrem Tuncer konuşmasının sonunda Fetullahçı Terör Örgütü tarafından hain bir kumpasla öldürülen BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nu da anmayı ihmal etmedi.

Plaket verildi

İlçe Temsilcisi Tuncer'in konuşmasının ardından Genç İHH Beykoz İlçe Başkanı Arif Öksüz, İHH Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Sadıkoğlu, İHH Beykoz İlçe Temsilciliğinin Kurucusu Uğur Yoleri, İlim Yayma Cemiyeti Beykoz İlçe Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu ile Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İrfan Yıldırım'a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile Birliği Başkanı Osman Topuz da kıymetli çalışmalarından ötürü İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer'e Arapça 'elif' harfinin bulunduğu el oyması işlemesini hediye etti.

Gecenin konuşmacısı gazeteci ve yazar Yavuz Selim Kurt sahneye gelerek İslam anlayışında mücadelenin, cihadın, şehit olmanın ve şehadetin ne olduğunu anlatan konuşmasını gerçekleştirdi.

Ahret şehidi, dünya şehidi ve hükmü şehitler olduğunu söyleyen Yavuz Selim Kurt, kendisinin hoca olmadığını fakat konuklarla hasbel kader duygu ve düşüncelerini paylaşmak istediğini söyledi.

Kurt, İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ı yaşayan bir şehit olarak nitelendirerek, Erbakan Hoca’nın harp meydanında kılıç darbeleriyle vefat etmediğini fakat onunda bir şehit olduğunu kaydetti.

Gerekirse bir Yahudi çocuğu içinde canımız tehlikeye atarız

“Onlar Kuranı hayatlarına geçiren, insanlara faydalı olmak için çırpınan, dünyanın dört bir yanına hayır için, yardım için giden insanlardır. Onların şahadeti bedenleriyle de oldu, ruhlarıyla da oldu” ifadelerini kullanan Yavuz Selim Kurt, yaşayan şehit olarak anlattığı İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın Ukrayna savaşının başlamasının sonra yapmış olduğu, ‘gerekirse bir Yahudi çocuğu içinde canımızı tehlikeye atarız, Müslüman çocuğu içinde canımız tehlikeye atarız, Hıristiyan çocuğu içinde canımızı tehlikeye atarız. Ama asla tarihe sessiz kalmış hainler olarak geçmeyiz. Bunu da bütün dünya ya ilan ediyoruz.’ şeklindeki ifadelerini sesli olarak davetlilere dinletti.

Kurt'un konuşmasının akabinde sanatçı Ömer Çelik çeşitli parçalardan oluşan repertuarını katılımcılar için seslendirdi.

Program Beykoz Müftüsü Ali Efe'nin yaptırdığı duanın ardından, İHH Beykoz Kadın Kolları’nın hazırladığı ikramla son buldu. 

Haber Merkezi

Beykoz Soğuksu viyadüğünde lüks araç takla attı
Önceki Beykoz Soğuksu viyadüğünde lüks araç takla attı
Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Sonraki Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz