İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu

  • 0
  • 4379
İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu
İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu
İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu
İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu
İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu
İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu
İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu
İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu
İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu
İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu
İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu
İHH Beykoz için özel yardım fonu kurdu

İHH Beykoz Temsilciliği düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde basın mensupları ile bir araya geldi.

Kavacık'taki vakıf merkezinde düzenlenen iftar yemeğine, Yönetim Kurulu Üyeleri, gençlik kolları ve kadın kolları gönüllüleri katıldı.

Genç İHH Beykoz Temsilcisi Arif Öksüz'ün Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar yemeğinde konuşan İlçe Temsilcisi Ekrem Tuncer çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

İHH'nın yapmış olduğu su kuyularının önemine ve eğitim çalışmaları çalışmalarına dikkati çeken Tuncer, göreve geldikleri gün itibari ile 55 projeye imza attıklarını ve bu projelerin maliyetlerinin yaklaşık 4-5 milyon civarında olduğunu kaydetti.

Son üç ayda 2 bucuk milyon TL yardım

Pandemi döneminde ciddi çalışmalar yapıldığını burada da rakamların 6,5 milyon civarında olduğunu ve son üç aylık süreçte 2,5 milyon TL civarında ayni ve nakdi yardımda bulunduklarını ifade eden Ekrem Tuncer, bu yıl Ramazan ayının başlamasıyla birlikte 1500 ihtiyaç sahibine kumanya ulaştırıldığını söyledi.

Uzun süredir, 'bölgenizde ihtiyaç sahipleri varken, neden başka bölgelere yardım yapıyorsunuz' şeklinde eleştiriler aldıklarını söyleyen İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, bu eleştirileri dikkate alarak haklı gördüklerini ve buna çözüm olarak Beykoz Fonu'nu kurduklarını söyledi.

Beykoz için Beykoz fonu

Hayırseverlerin Beykoz Fonu'na sağladığı desteklerle Beykoz'daki ihtiyaç sahiplerine el uzattıklarını kaydeden Tuncer, "Beykoz fonu oluşturduk. Beykozlu ihtiyaç sahiplerine 1000 liralık yardım fonu oluşturduk. Bu yardım sürekliliği olan bir yardımdır. Veren el alan eli, alan el de veren eli görmüyor. Bizler burada aracı bir kurunuz. Gelen yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor." ifadelerini kullandı.

İlk proje Beykoz fonu

Vakfımızın temsilcilik açmasından sonra yaptığı ilk proje Beykoz Fonudur. Bize gelen eleştiriler arasında ‘Hep Afrika’ya mı yardım edeceğiz. Hep dışarı ülkelere mi yardım edeceğiz. Burada da ihtiyaç sahibi insanlar var’ şeklinde ifadeler olduğuna dikkati çeken Tuncer, "Beykoz Fonu oluşturduk. Bu fondan Beykoz’daki ihtiyaç sahiplerine hem ayni hem de nakdi yardım yapıyoruz. Belirlediğimiz standart bin lira. İhtiyaç sahibi, elektrik, kira borcu olan ailelere bin liralık nakdi yardım ile destek olmaya çalışıyoruz. Beykozlu bu fona destek olduğu müddetçe, bin liralık yardım süreklilik arz edecek" dedi.

19 Nisan'da iftar yemeği

Nisan 19'da ihtiyaç sahipleri için bir iftar programı organize ettiklerini ve buradan elde edilecek gelirin Beykoz Fonuna aktarılacağını dile getiren Ekrem Tuncer, beklenmedik bir gelişme olması durumunda 19 Nisan'da organize edilecek iftar yemeğine İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım'ında katılacağını söyledi.

İHH'nin sadece ilçelerde de değil mahallelerde de teşkilatlandığını söyleyen Ekrem Tuncer, hali hazırda Beykoz'un 13 mahallesinde teşkilatlandıklarını ve bunu 45 mahallede yapacaklarını ifade etti.

İHH arama kurtarma faaliyetleri

İHH'nın arama kurtarma ekibinin önemli bir birim olduğuna vurgu yapan Tuncer, "Bu anlamda muhtarlarımız da görüştük. AFAT ile birlikte organize bir şekilde çalışıyoruz." İHH Beykoz Temsilciliği Arama Kurtarma Sorumlusu Mustafa Yorgancı'da arama kurtarma çalışmaları ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Olası İstanbul depreminde İstanbul'a 8 saat kimsenin giremeyeceğinin bilindiğini söyleyen Yorgancı, "bu 8 saat içerisinde çalışmalar yapabilecek ekipler hazırlığı yapmaktayız. Bir de arama kurtarma köpekleri de var. Türkiye de 200 köpek lazımken, 11 köpek mevcut." dedi.

Mustafa Yorgancı, İHH olarak AFAT ile işbirliği yaparak arama kurtarma eğitimleri verdiklerini bu kapsamda, AFAD'ın 25 bin kişiye, İHH'nin ise İstanbul içinde 1700 kişiye eğitim verdiğini söyledi.

Herkese deprem çantası

Yorgancı toplantıda basın mensuplarına dağıtılan deprem çantalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yorgancı, deprem çantası içinde yer alana malzemelerin nerede nasıl kullanılacağını anlatırken, her evde bir deprem çantası olması gerektiğini kaydetti.

Programın devamında kısa süre önce Bangladeş Arakan sınırında yapılan yardım çalışmalarına katılan Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kahraman, buradaki temaslarıyla ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Toplantı sonrası toplu fotoğraf çekimi vardı...  

Haber Merkezi

Yorumlu-Yorum / Yeni kanun, yeni durum
Önceki Yorumlu-Yorum / Yeni kanun, yeni durum
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi