İHH Beykoz Ekibi Bayramda Malatya’daydı

  • 0
  • 6515
İHH Beykoz Ekibi Bayramda Malatya’daydı
İHH Beykoz Ekibi Bayramda Malatya’daydı
İHH Beykoz Ekibi Bayramda Malatya’daydı
İHH Beykoz Ekibi Bayramda Malatya’daydı
İHH Beykoz Ekibi Bayramda Malatya’daydı

İHH Beykoz Temsilciliği Ramazan Bayramını, asrın felaketinden etkilenen Malatya’da geçirdi. Depremzede vatandaşlarla bir arada olan ekip çocukları da unutmadı.

İHH Beykoz Temsilciliği Ekrem Tuncer’in başkanlığında deprem bölgesi Malatya’da yardım faaliyetlerinde bulundu. 250 çocuğa bayramlık kıyafet dağıtan İHH Beykoz ekibi, konuk olarak girmiş olduğu depremzede ailelerin hanelerinde ve deprem çadırlarında dert dinledi.

İHH Beykoz Temsilciliği’nin bayram öncesi Malatya’nın Yeşilyurt İlçesi Muhsin Yazıcıoğlu Ortaokulu’nun bahçesinde kurduğu oyun parkında keyifli bir bayram geçiren depremzede çocuklara ayrıca bayramlık kıyafet dağıtımı da yapıldı.

İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, Arif Öksüz, Muhammed Yüksekdağ ve Kader Gür’den oluşan İHH ekibi gün boyu bölgede faaliyetlerde bulunurken, giydirilen çocuklarda ekibi yalnız bırakmadı. Tek tek haneleri ve AFAD’ın bölgede kurmuş olduğu çadır kenti ziyaret eden ekip depremzedelerin bayramını kutlayarak dertlerini dinledi. Depremzedeler oldukça memnun oldukları ziyaretler sırasında İHH ekibine yaşadıkları sıkıntıları da anlattı. Günlük ihtiyaçları karşılanmak üzere destek sağlanan depremzedelere erzak kolileri de dağıtıldı.

Bölgeye yapılan yardımlardan ve devletin sağladığı olanaklardan oldukça memnun olduklarını ifade eden depremzede vatandaşlar, “devletimiz sağ olsun. Allah başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullanarak, “inşallah bu zor günleri devletimizin ve vatandaşlarımızın desteğiyle atlatacağız” cümlelerine yer verdi.

İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer ise Ramazan Bayramında, deprem bölgesi Malatya’da yapmış oldukları çalışmalara yönelik açıklamasında, bayramın ilk gününü depremzede vatandaşlarla geçirmek istediklerini, hem İHH hem de şahsi adına depremzede vatandaşlarla bayramlaşarak, destek sağlamak amacıyla bölgeye geldiklerini söyledi.

Devletin bölgede yapmış olduğu çalışmalara yönelik zaman zaman eleştirilere tanıklık ettiklerini, bu ziyaret vesilesi ile eleştirilerin doğruluğunu yerinde gözlemleme imkanı bulduklarını ifade eden Tuncer, her şeyin kontrol altında olduğunu görmekten memnuniyet duyduklarını, kontrol altına alınamayan kısmı yerlerle ilgili de İHH Genel Merkezi ile irtibat kurarak, daha düzenli destek sağlanması için gerekli girişimlerde bulunacaklarını söyledi. Tuncer, depremzede vatandaşların kendilerine yapılan ziyaretlerden ve sağlanan desteklerden son derece memnun olduklarını görmenin de ekip olarak kendilerini heyecanlandırdığını dile getirdi.

Ramazan Bayramının ilk gününü bölgede geçiren İHH ekibi, depremzede çocuklar tarafından teşekkür edilerek İstanbul’a uğurlandı.

Haber Merkezi         

Beykoz 1908 evinde umduğunu bulamadı
Önceki Beykoz 1908 evinde umduğunu bulamadı
Tebrik Edi-yorum
Sonraki Tebrik Edi-yorum