İHH Beykoz’da mahalle muhtarlarıyla el ele yürüyecek

  • 0
  • 5533
İHH Beykoz’da mahalle muhtarlarıyla el ele yürüyecek
İHH Beykoz’da mahalle muhtarlarıyla el ele yürüyecek
İHH Beykoz’da mahalle muhtarlarıyla el ele yürüyecek
İHH Beykoz’da mahalle muhtarlarıyla el ele yürüyecek
İHH Beykoz’da mahalle muhtarlarıyla el ele yürüyecek
İHH Beykoz’da mahalle muhtarlarıyla el ele yürüyecek
İHH Beykoz’da mahalle muhtarlarıyla el ele yürüyecek
İHH Beykoz’da mahalle muhtarlarıyla el ele yürüyecek
İHH Beykoz’da mahalle muhtarlarıyla el ele yürüyecek

İHH Beykoz Temsilciliği mahalle atamalarını tamamladıktan sonra muhtarlarla bir değerlendirme toplantısı yaptı.

İHH’nın Beykoz temsilcilik binasında yapılan toplantıya Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, mahalle ve köy muhtarları katıldı. İHH Birim sorumlularının da yer aldığı toplantıda İHH Arama Kurtarma ekibi de hazır bulundu.

Necati Kalayacı’nın program akışını düzenlediği toplantıda, İHH’nın mahallelere atamış olduğu temsilciler ve Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mikail Akyıldız toplantıda yer aldı.

İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer

Çalışmaları değerlendirdiği konuşmasında mahallelere atamış oldukları temsilcilerin muhtarlarla birlikte çalışacaklarını ifade eden İHH Temsilcisi Ekrem Tuncer, muhtarların bölgelerini iyi tanıyor olmalarından kaynaklı olarak daha verimli çalışmalar yapabileceklerini kaydetti.

Çeşitli dönemlerde mükerrer yardımların yapıldığını tespit ettiklerini ifade eden Ekrem Tuncer, muhtarların vereceği bilgiler doğrultusunda mükerrer yardımların önüne geçmek istediklerini, bu mükerrer yardımların başkalarına yapılacak yardımları engellediğini söyledi.

Bir kişiye yapılan iki yardımdan birinin, bir başka insanın hakkı olduğunu söyleyen Ekrem Tuncer, İHH Beykoz Temsilciliği olarak kış mevsimine yönelik hazırlıklar yaptıklarını, bundan ziyade Beykoz’da 1 milyon TL nakit yardım yapacaklarını da sözlerine ekledi. Bu yardımları Beykozlu hayırseverlerin katkılarıyla yapacaklarını söyleyen Tuncer, kumbara çalışmasına herkesin hassasiyet göstermesini istedi.

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun

Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı konuşmasında katılımları nedeniyle mahalle muhtarlarına teşekkür etti. Öte yandan İHH’nin mahalle muhtarları ile temsilciler aracılığıyla koordineli çalışacak olmasından memnuniyet duyduklarını dile getiren Altun, muhtarların düşüncelerinin İHH Yönetimi tarafından önemseniyor olmasının da ayrı bir kıymet olduğunu ifade etti.

Sedat Altun, muhtarlarla koordineli çalışma metodunun, sosyal dayanışma ruhuyla hareket eden bütün kurumlarda yaygınlaşması gerektiğine vurgu yaptı.

İHH Eğitim Birim Sorumlusu Murat Kahraman

Birim sorumlularının da kısa cümlelerle kendilerini tanıttığı toplantıda İHH Eğitim Birim Sorumlusu Murat Kahraman, yardımlaşmanın önemini anlatan bir konuşma yaptı. İnsanlar arasında yardımlaşmanın faydalarını ayetler üzerinden detaylandıran Kahraman, İHH’nın dünya da çok hayırlı işler yaptığını ve İslam kültürünün diri kalmasında çok önemli katkılar sağladığını dile getirdi.

İHH Arama Kurtarma Sorumlusu Mustafa Yorgancı

İHH Arama Kurtarma Sorumlusu Mustafa Yorgancı, doğal afetlerde yaşanan çalışmaları muhtarlara aktardı. İHH’nın profesyonel bir arama kurtarma ekibi olduğundan söz eden Yorgancı, talep olması durumunda mahallelerde acil durum müdahale dersleri verebileceklerini ifade etti.

Program sonunda İHH Arama Kurtarma Birim Sorumlusu Mustafa Yorgancı ve daha önce İHH Yöneticisi olan Mikail Akyıldız’a hizmetleri nedeniyle plaket verildi. Ekrem Tuncer, Mikail Akyıldız’ın Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı görevini üstlendiğini ve bundan böyle prensip gereği İHH’da aktif görevi olmayacağını, sadece gönüllü olacağını söyledi.

Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mikail Akyıldız

Başkan Akyıldız ise konuşmasında, İHH ile Uğur Yoleri döneminde tanıştığını ve severek isteyerek güzel işler yaptıklarını kaydetti.

Ekrem Tuncer’in temsilciliğinde çıtayı daha da yukarı taşıdıklarını ve ellerini taşın altına koyduklarını söyleyen Akyıldız, “bundan böyle Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı görevinin tarafıma tevdi edilmesinden dolayı aktif olarak aranızda olamayacağım. Fakat biz birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Sizlerin destekleriyle Yeniden Refah Partisi’ni de Beykoz’da istenilen noktaya taşıyacağımıza inanıyorum. Bu süreçte gönüllü olarak İHH’nında yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Beykoz trafiği
Önceki CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Beykoz trafiği
CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Sonraki CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın annesi vefat etti
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz