‘Güçlü kadınlar, emekçi anneler’ etkinliği yapıldı

  • Güncelleme: 08.06.2020 11:18
  • Okunma: 7153 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Gelişim Üniversitesi, sosyal izolasyon döneminde çalışan annelere dikkat çekmek amacıyla bir farkındalık projesi hayata geçirdi.
 ‘Güçlü kadınlar, emekçi anneler’ etkinliği yapıldı

İstanbul Gelişim Üniversitesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ve Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Merkezi ortaklığıyla sosyal izolasyon döneminde çalışan anneye dikkati çekildi.

Online düzenlenen etkinlik 2 Haziran günü 15.00-16.00 saatleri arasında “Güçlü Kadınlar Emekçi Anneler” başlığıyla gerçekleştirildi.

Düzenlenen etkinliğe yoğun ilgi olduğu görüldü. Projenin Webinar ayağına konuşmacı olarak Fotoğraf Sanatçısı Alsu Öztürk katıldı.

Konuşmacı Fotoğraf Sanatçısı Alsu Öztürk, “Sosyal İzolasyon döneminde çalışan annelerin iş hayatlarına devam ederek, kendileri ve aileleri için yaratacakları değer konusunda toplumsal bilinç oluşturmayı amaçlamıştır.” dedi.  

Öztürk, çalışan bir anne olarak kendi tecrübelerinden bahsetmiş olup çalışma hayatı boyunca karşılaştığı fiziksel, sosyal ve özellikle psikolojik etmenlerin altını çizerek böyle bir farkındalık projesinin çalışan tüm kadınlar için ne derece önem arz ettiğini belirtti.

Konuşmacı Fotoğraf Sanatçısı Alsu Öztürk Hayatta her şeyin her zaman yolunda gitmeyip kötü günlerinde olabileceği gerçeğine vurgu yaparak, “Her kadının mutlaka bir alanda kendisini geliştirmesini, örneğin dikiş dikebiliyorsa dikiş dikmesini, yeteneği olduğu alanda ilerlemesi gerektiğini" belirtti.

Öztürk, bunun yanı sıra çevresel baskıların onu yıldırmayıp üzerine gittikçe motivasyonunu kendinde ve yaptığı işte bulduğunu belirtti.

Hobi olarak başladığı işte para kazanmaya başladığını, sosyalleştiğini bunun sonucunda da “Sen kadınsın ne gerek var” gibi söylemlere aldırmayıp başarılı ve mutlu olduğu konuma ulaştığını dile getiren Öztürk, böyle bir projede yer almaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Öztürk, “Proje oluşturucusu öğrencileriniz Sevilay Gültekin, Tuğçe Ceyhan, Tuğçe Öncü, Tuğçe Aktaş, Sefer Mert Gündoğan ve Yusuf Baş’ı tebrik ederim” diyerek etkinliğin yarattığı farkındalıktan ötürü Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emel Tozlu Öztay’ a ve Moderatör Araşırma Görevlisi Nevra Üçler’e teşekkür etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz