'En iyi günüm Cimbom’un kazandığı gündür'

  • 1
  • 8184
'En iyi günüm Cimbom’un kazandığı gündür'
'En iyi günüm Cimbom’un kazandığı gündür'
'En iyi günüm Cimbom’un kazandığı gündür'
'En iyi günüm Cimbom’un kazandığı gündür'

Serbostani Mustafa Ağa Camii yani Beykoz Merkez Camiinin hemen yanı başında yıllardır ayakkabı boyacılığı yapan, hayatı Galatasaray ve sarı-kırmızı renkler olan 80 yaşındaki Mehmet Deniz nam-ı diğer Beykozlu Cimbom’u konuk ettik.

Aslen Bursa doğumlu olan Beykozlu Cimbom, 45 yıllık Beykozlu…

30 yıldır Merkez Camiinin yanında boyacılık yapar. Beykoz’un ilk Belediye Başkanı Ali Zengin döneminde boyacılığa başladığını söyleyen Beykozlu Cimbom adeta Galatasaray aşığı… Bir dönem amigoluk da yapan Cimbom Mehmet Amca’nın forması, çorabı, atkısı, yatağı, yorganı her şey Galatasaray renkleriyle bezenmiş. Ayrıca üç şampiyonluğunu ifade eden üç kol saati varmış.

Gümüşsuyu’nda ikamet eden Beykozlu Cimbom Mehmet Amca, Fatih Terimlerin yer aldığı dönemlerde maçları takip etmeye başlamış.  Seyircilerin yanı sıra, futbolcularla da dostluklar kurmuş, rahmetli Beykozlu Muzaffer’le uzun süre amigoluk yapmış. Fatih Terim, Ali Tanrıyar, Ali Ural ve birçok isimle tanışıklığı var.

Tribünlerde küfrü asla tasvip etmediğini, her dönem olduğunu ama eskiden bireysel olduğunu belirten Beykozlu Cimbom sözlerine şöyle devam ediyor:

Küçüklüğümden beri hep futbola bir merakım vardı. Oynama yeteneğim yoktu ama maçları asla kaçırmazdım. Sadece İstanbul değil şehir dışındaki maçlarda da takımımızı yalnız bırakmıyorduk. En mutlu günüm Cimbom’un rakip takımını yendiği gündür.  Güne daha iyi başlarım. Ayakkabı boyarken bile müşterilerim hisseder. Hele bir de şampiyon olduğu zaman… Çocuklar gibi keyiflenirim, arkadaşlarıma çaylar, kahveler ısmarlarım.”

Birlikte çektirdiği futbolcularla olan fotoğrafları tek tek anlatan Beykozlu Cimbom, bir taraftan Galatasaray amigoluğu yaparken Beykozspor’u da ihmal etmemiş. Sık sık maçları takip eder, seyirciyi coştururmuş. Memleketim Beykoz, takımım Galatasaray diyen Mehmet Amca, uzun zamandır maçlara gidemediğini ancak televizyondan takip edebildiğini belirtiyor.

Beykozlular tarafından oldukça sevilen Mehmet Amca, 30 yıl önceki ile şimdiki taraftarı da şöyle karşılaştırıyor: “Eskiden taraftarlar birbirini bile tanıyordu nerdeyse. Beykoz’dan arkadaşlarımızla toplanır öyle giderdik maçlara.. Tribünlerde beni gören Beykozlu kim varsa hemen yanıma gelir, birlikte takımımızı desteklerdik.”

Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’i soruyoruz kendisine…’İyi adam, hoş adam Çelikbilek’ diyor. “Arada sırada gelir, gider. Burada vatandaşlarla oturur sohbet eder. Beykoz için çalışıyor. Allah kolaylık versin kendisine” diyerek sözlerine devam ediyor.

Kendisinden bir dörtlük istiyoruz. Hemen şunu paylaşıyor bizimle…

Şereftir Seni Sevmek
Senle Ağlayıp Gülmek
Galatasaray Sevgisi
Sürecek Sonsuza Dek

Yetmiyor ki statlar 
Kalbimiz senle çarpar
Layıksın bu sevgiye
Şanlı Galatasaray

Nasıl ki bu Milletin
Tacıdır yıldızla ay
Yüksel ta arşa kadar
Şanlı Galatasaray

AK Parti’de kongre takvimi başladı
Önceki AK Parti’de kongre takvimi başladı
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (1 Yorum)

MUSTAFAYILDIZ (10 yıl önce)

BELEİYEMİZDEN DUYARLI SN BASKANIMIZDAN BEYKOZUMUZUN MARKASI HALİNE GELMİŞ CİMBOM ABİMİZE GÜZEL BİR LOSTRA SALONU YAPMALARINI DİLİYORUZ ..SAYGILARIMLA...

Yorum Yaz