‘Demokratik sistemin sonuna kadar arkasındayız’

  • 0
  • 6047
‘Demokratik sistemin sonuna kadar arkasındayız’
‘Demokratik sistemin sonuna kadar arkasındayız’
‘Demokratik sistemin sonuna kadar arkasındayız’
‘Demokratik sistemin sonuna kadar arkasındayız’

Beykoz’daki siyasi partilerin ortak deklarasyona imza atan VP Beykoz İlçe Başkanlığı, bu kez kurumsal bir açıklama yaparak, darbe karşıtı olduğunu söyledi.

Beykoz Meydanı'nda yapılan basın açıklamasında konuşan Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz, FETÖ’nun kalkıştığı darbe girişimine sonuna kadar karşı olduklarını söyledi.

FETÖ/PDY Darbe Girişimi'nin sonuna kadar karşısında olduklarını belirten Başkan Ekiz, "Vatanımızın ve milletimizin bütünlüğüne yapılan saldırıları püskürtmek hepimizin ortak vazifesidir" dedi.

Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hakan Ekiz: 'Parti olarak bizim yıllardır savunduğumuz ilke budur” şeklinde konuştu.

FETÖ Darbe Girişiminin halkın, devletin ve ordunun bastırmasıyla etkisiz hale getirildiğini hatırlatan Ekiz, "Fetullahçı Darbe Girişimi, halkın, devletin ve ordunun bastırmasıyla etkisiz hale getirilmiştir. Yaşadığımız bu süreç bize siyasi parti farkı gözetmeden vatan, millet ve bayrak gibi ortak değerlerimiz etrafında toplanmamız gerektiğini bir kez daha göstermiştir. Parti olarak bizim yıllardır savunduğumuz ilke budur. Vatanın ve milletin menfaatlerini gerektiren her türlü konuda bir araya gelmek artık her Türk vatandaşının görevidir. Burada her hangi bir siyasi parti ismini zikretmeden vatanımızın ve milletimizin bütünlüğüne yapılan her türlü saldırıyı püskürtmek hepimizin ortak vazifesidir" ifadelerini kullandı.

15 Temmuz akşamı Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde gizlenerek FETÖ/PDY'ye bağlı bir grup askerin darbe girişimi sonrasında hükümetin aldığı kararların bazılarını parti olarak desteklemediğinin altını çizen İlçe Başkanı Hakan Ekiz, "Türkiye Cumhuriyeti'nin bulunduğu coğrafya açısından güçlü bir silahlı kuvvetlere sahip olması gerektiğini belirtti.

Ekiz şöyle konuştu:

"Silahlı kuvvetler ülkemizin göz bebeğidir"

"Bu darbe girişiminin ardından maalesef silahlı kuvvetlerimizin darbe girişimine karışmayan, bu girişimi engelleme çabasında olan buna hiçbir şekilde destek vermeyen ordu mensuplarına da haksız bir takım saldırılar yapılmış ve yapılmaya devam ediliyor. Silahlı kuvvetler ülkemizin göz bebeğidir. İçinde bulunduğumuz coğrafya itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok güçlü bir silahlı kuvvetlere sahip olmak mecburiyetindedir. Bu mecburiyeti hiçbir zaman azalmayacak, artarak devam edecektir. Herkesin bunu bu şekilde değerlendirip Fetullahçı hainler ile Türk Silahlı Kuvvetleri'nin vatansever evlatlarını birbirine karıştırmamasını özellikle rica ediyoruz. İçinde yaşadığımız günler itibariyle darbe sonrasında hükümetin almış olduğu bazı kararları parti olarak onaylamadığımızı bunların tekrardan gözden geçirilmesi gerektiğini belirtmek istiyorum."

İlçe Başkanı Hakan Ekiz'in açıklamasının ardından bir de bildiri dağıtan Vatan Partililer demokratik sistemin sonuna kadar arkasında olduklarını belirttiler.

Haber Merkezi

Dost Beykoz Yazarları Abdullah Gül'ü ziyaret etti
Önceki Dost Beykoz Yazarları Abdullah Gül'ü ziyaret etti
Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Sonraki Beykoz'da Galatasaray'ın 24. Şampiyonluk kutlamaları
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz