'Bu sözler Beykoz halkına hakarettir'

  • 2
  • 16047
'Bu sözler Beykoz halkına hakarettir'
'Bu sözler Beykoz halkına hakarettir'
'Bu sözler Beykoz halkına hakarettir'
'Bu sözler Beykoz halkına hakarettir'
'Bu sözler Beykoz halkına hakarettir'
'Bu sözler Beykoz halkına hakarettir'
'Bu sözler Beykoz halkına hakarettir'
'Bu sözler Beykoz halkına hakarettir'

Beykoz ve İBB Meclis Üyesi Aydın Düzgün, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ın sözlerine ilişkin bir takım açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Aydın Düzgün, AK Parti Beykoz İlçe Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ın Beykoz halkın yönelik sözlerinin kamuoyunda yankı bulmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Daha önce Dost Beykoz'un "Tapusuz yerlere ev yaparken kime sordunuz?" başlığıyla gündeme taşıdığı sözlerin ardından ilçe halkı bu sözleri konuşmuştu.

Beykoz ve İBB Meclis Üyesi Aydın Düzgün, İlçe Başkanı Mahir Taştan'ın gece yarısı yaptığı açıklamanın ardından basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.

-"Asıl neden kamuoyunu fazlasıyla üzen sözlerdir"

Kavacık Orhan Veli Kanık Parkı'nda bulunan Doğal Dükkan'da düzenlenen basın toplantısına Beykoz yerel basını tam kadro katılırken, Aydın Düzgün, basın mensuplarıyla bir araya gelme nedenini "Beykoz kamuoyunu fazlasıyla üzen Beykoz’da yaşayan on binlerce vatandaşımızı bu nasıl olur, nasıl söylenir dedirten açıklamadır" şeklinde açıkladı.

-"Büyük bir hakarettir, had bilmemezliktir"

AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ın açıklamalarını 'çok vahim' olarak nitelendiren Meclis Üyesi Düzgün, "Onlarca yıldır Beykoz’da yaşayan, köyünden iş ve aş umuduyla Beykoz’a gelmiş Cumhuriyet’in temellerini oluşturan Şişe Cam Deri Kundura ve Tekel Fabrikalarında onca yıldır çalışmış emekli olmuş, bugün büyük bir sosyal ekonomik çöküntü yaşayan Beykozlulara yapılmış büyük bir hakarettir. Had bilmemezliktir" dedi.

-"Beykozlunun oyunu alırken iyiydi, şimdi ne oldu?"

Beykozluların son 10 yıldır büyük bir sosyal ve ekonomik çöküntü ile karşı karşıya olduğunu, yaşamanın oldukça zorlaştığı iddialarını savunan Aydın Düzgün, "Yıllardır seçim meydanlarında Beykozlulara bütün bu sorunlarınızı çözeceğiz. Tapularınızı da vereceğiz. İmar planlarını yapacağız, diyerek Beykozlunun oylarını alırken çok iyiydi. Peki şimdi birden bire ne oldu da Beykozluya bu kadar kin ve nefretle bakacak hale geldiniz?" şeklinde konuştu.

-"Siz üst kurullara bağlı değil misiniz?"

Gaye Zayıf'ın açıklamaları nedeniyle bazı sorular yönelten Düzgün, "Sayın Gaye Hanım neden bu hale geldiniz? Akla şu soruda geliyor, bu düşünceler AKP ilçe ve belediye başkanlığının da katıldığı düşünceler mi? Onların adına mı konuşuyorsunuz? Zira siz üst kurullara bağlı değil misiniz?" ifadelerini kullandı.

Gaye Zayıf'ın yıllar önce Beykoz'a göç eden vatandaşların ilçeye gelerek yaşamı gecekondularda başlattı gerçeğini unuttuğunu söyleyen Aydın Düzgün, yine Zayıf'a bir soru daha yönelterek "sizce o şartlarda nerede kalmalıydılar?" dedi.

-"Vatandaş tabii ki imar isteyecek"

Gaye Zayıf'ın, 'şimdi de tapularını istiyorlar' söylemine "Tabi ki isteyecekler. Zira bu devletin en temel görevlerindendir" ve yine Zayıf'ın 'imar istiyorlar' söylemine de "Dünyanın en güzel kentinde çarpık yapılaşmanın kaldırılmasını istemek sizce insanlarımızın en doğal hakkı, insanca yaşamanın temel dayanağı olan imar ve planlamayı istemek neden zorunuza gidiyor" şeklinde cevaplar veren Düzgün, açıklamalarına şu sözlerle devam etti:

-"...çocuklarınızı bin bir zorlukla okula götürseydiniz"

"Diyorsunuz ki yine; hep bunları dinledik toplantılarda.. Diyorsunuz ki; neden bize beddua ediyorsunuz? Bakın Gaye Hanım, yıllar önce Yeni Mahalle’nin, İncirköy’ün, Tokatköy’ün, Gümüşsuyu’nun tepelerine yol yokken kanal yokken kömür taşısaydınız, su taşısaydınız, çocuklarınızı bin bir zorlukla okula götürseydiniz. Belki de eminim böyle düşünmezdiniz."

-"Beykozlu bir şey isteyince neden sinirleniyorsunuz?"

"Ve gelelim asıl kızma nedeninize, şu an içinde bulunduğun partinin ana zihniyeti Beykozlunun geleceği değil. Sadece sizlerin geleceğini düşünmek. Ve bu yüzden öfke dolu bu sözleri sarf ediyorsunuz. Yani rantı Beykozluya değil KİPTAŞ ve diğer bütün holdingler ve yandaşlar kazansın istiyorsunuz. Beykozlu bir şey isteyince o yüzden çok sinirleniyorsunuz. İçinde bulunduğunuz saltanatın devam etmesini ve Beykozlunun da buna ses çıkarmamasını istiyorsunuz."

-".. güzel söylemişsiniz, el insaf dedirttiniz!"

"Sayın Gaye Hanım size ve bağlı olduğunuz İlçe Başkanı ve Belediye Başkanına son olarak söyleyeceğim şudur, o kadar çok saltanata alıştınız ki halkın sorunları artık size sıkıyor ve sinirlendiriyor ve bu yüzden diyorum ki; Beykozlu artık sizden rahatsız, siz de Beykozlulardan rahatsızsınız. El insaf, evet ne güzel söylemişsiniz, EL İNSAF DEDİRTTİNİZ!"

Haber Merkezi

Mahir Taştan’dan, Gaye Zayıf açıklaması
Önceki Mahir Taştan’dan, Gaye Zayıf açıklaması
Beykoz Belediyesi Hatay’da çorba ikramına başladı
Sonraki Beykoz Belediyesi Hatay’da çorba ikramına başladı
Yorumlar (2 Yorum)

Aynur (6 yıl önce)

Bu sorun sadece tapusu olmayanın sorunu değil. Tapusu olanın da durumu kötü. Evler eski yeniden yapıma muhtaç halde. Bunun için yasa çıkartılması gerekiyor. Neden bu konuyu dile getirmeyip sadece söylemler üzerinden gidiyorsunuz. Birinizin derdi parasal rant, diğerinin derdi siyasi rant. Vatandaşın derdine çare arayan yok. Sayın belediye meclis üyesi sizlerden hiç duymadık buralarla ilgili yaşamsal sorunlarımızı dillendirdiginizi. Halbuki bu konudaki çalışmalar size daha çok kazandıracaktır.

Enes (6 yıl önce)

Sn.Aydın DÜZGÜN AK PARTİ hükümeti dönemi içinde 2-B yasasıyla ilgili CHP iki defa Anayasa makalesine yasanın iptali için dava açmışlardı.Size rağmen (CHP) gerek 2-B gerek imar sorunu çözen ve çözme gayreti içinde olan Ak Parti ve yönetimleridir. 2-B sürecinde mahkemeye gidince vatandaşın işine taş koymak ve millet vekiliniz Ak Parti işgalcilere rant sağlıyor diye söylemler içine bulunuyor onlar hakaret olmuyor ama Gaye Hanım'ın yazdıkları hakaret oluyor öyle mi ? Garibanin evine girerken ayakkabinizi çıkarmadan acizsiniz ayağına galoş giyer öylece milletletin evine girersiniz garibanin elini sikarsinz arkanizi döndükten sonra elinizi silecek yer ararsiniz. Birakin artık demagoji yapayi bunlarin pazarı bitti. Nefesinizi çok fazla tuketmeyin milletimiz herşeyi çok güzel görünüyor kimi nerede ne şekilde görmek istiyorsa o sekilde ödüllendiriyor...Görünen o ki yine muhalefetlige talipsiniz.

Yorum Yaz