Kültür

'Bir Adam Yaratmak' Beykozlularla

'Bir Adam Yaratmak' Beykozlularla
2014.07.23 00:00
| | |
10709

Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in unutulmaz tiyatro eseri “Bir Adam Yaratmak”, Feridun Karakaya Sahnesi’nde yapılan galada seyirciyle buluştu.

Beykoz Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından hazırlanan Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in unutulmaz tiyatro eseri “Bir Adam Yaratmak”, Feridun Karakaya Sahnesi’nde yapılan galada seyirciyle buluştu.

Beykoz’da tiyatro sanatını sevdirmek ve geliştirmek amacıyla Beykoz Belediyesi tarafından kurulan Beykoz Belediyesi Tiyatro Topluluğu, dört aylık çalışmanın ardından sahneye koyulan Bir Adam Yaratmak adlı oyunla izleyicilerin takdirini kazandı.

Yıllardır tiyatro sahnelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan oyunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda oyunculuk ve yönetmenlik yapan Göksel Arslan oyunun yönetmenliğini yaparken, Kaan Şişli, Nuray Uludağ, Sevinç Özergin, Arzu Aksoy, Bilal Sakaoğlu, Emre Akgün, Rukiye Aldemir, Ayşe Çifter, Cemre Aldemir, Ercan Koçak, Sinan Durmuş, Çiğdem Güler ve Tülay Köneçoğlu da rol aldı..

Oyuncuların her birinin kendi mesleklerinin yanında 4 ay gece gündüz demeden provalara katıldığını belirten Göksel Arslan, oyuncularına gösterdikleri özveri ve gayretten ötürü teşekkür etti.

Üstad Necip Fazıl Kısakürek’in 1937 yılında kaleme aldığı, bir yazarın içinde yaşadığı fırtınaları, acıları, varolma savaşını ve çevresindeki ikiyüzlü insanları anlatan oyun, dramatik sonuyla da izleyiciyi etkiledi.

Beykoz Belediyesi Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenen Bir Adam Yaratmak, Temmuz ayı boyunca tiyatroseverlerce İstanbul Devlet Tiyatroları Beykoz Feridun Karakaya Sahnesi’nde ücretsiz izlenebilecek.

Anahtar Kelimeler: Üstad Necip Fazıl Kısakürek, Bir Adam Yaratmak

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"