Beykozlu mültecilere yardım...

  • 0
  • 7341
Beykozlu mültecilere yardım...
Beykozlu mültecilere yardım...
Beykozlu mültecilere yardım...

Kimse Yok Mu, kış aylarının gelmesiyle beraber zor günler geçiren Beykoz’da ikamet eden Suriyeli ailelerin imdadına yetişti.

Beykoz'da ikamet eden Suriyeli aileleri ziyaret eden Kimse Yok Mu Marmara Şubesi yetkilileri dağıttıkları battaniyelerle yüzlerce mülteci ailenin yüzünü güldürdü. 

Kış günleri zor şartlarda yaşam mücadelesi veren Suriyeli ailelerin yükünü bir kat daha arttırdı. Suriyeli mültecilerin yardımına koşan Kimse Yok Mu Derneği, Türkiye genelindeki tüm şubeleri aracılığı ile yardımlarına aralıksız devam ediyor. Beykoz'da ikamet eden Suriyeli aileleri ziyaret eden Kimse Yok Mu Marmara Şubesi yetkilileri dağıttıkları battaniyelerle yüzlerce mülteci ailenin yüzünü güldürdü. Kimse Yok Mu yetkililerinin ziyaret ettiği evlerden birinde Salah Tabdnaj (38) eşi ve üç çocuğu yaşıyor. Üç sene evvel Şam’dan göç ederek ülkemize sığınan Tabdnaj, haftalık olarak çok düşük bir ücretle çalıştığını ancak yardımlarla geçinebildiklerini ifade etti. Tek göz bir odada yaşam mücadelesi veren ailenin henüz altı aylık olan en küçük çocukları ise sağlık problemleri yaşıyor. Gıda dahil her türlü yardım malzemesine ihtiyaç duyan aile Kimse Yok Mu Derneği’ne ve yardımseverlere hayır dualarda bulundu.

Mahalle sakinlerinden Yasemin Aycibin (61) ise Suriyeli komşularının çok zor durumda olduklarını belirtti. Aycibin, “Buradaki Suriyelerin bir kısmı benim kiracım. Bazen aylarca ev kiralarını ödeyemedikleri oluyor. Çoğunun durumu kötü. Bizler elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz ama hepsine birden yetişemiyoruz. Allah sizlerden razı olsun, işinizi gücünüzü rast getirsin.” diyerek duygularını dile getirdi.

Önümüzdeki günlerde yardımlara devam edeceklerini belirten Kimse Yok Mu Marmara Şubesi yetkilileri, yardımseverlerden Suriyeliler için destek olmalarını istedi. 

Haber Merkezi

Kedi kurtarma operasyonu
Önceki Kedi kurtarma operasyonu
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz