‘Beykoz’da yaprak kımıldamıyor’

  • 0
  • 11233
‘Beykoz’da yaprak kımıldamıyor’
‘Beykoz’da yaprak kımıldamıyor’
‘Beykoz’da yaprak kımıldamıyor’
‘Beykoz’da yaprak kımıldamıyor’
‘Beykoz’da yaprak kımıldamıyor’

Beykoz'un yakından tanıdığı bir isim olan Mahir Taştan ile ilçenin ve ülke genelinin mali nabzını tuttuk.

Mesleği Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik olsa da Beykoz'da hem siyaset hem de spor dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan Mahir Taştan, seçim sonrası piyasada oluşan son durumu Dost Beykoz için değerlendirdi. Geçtiğimiz yıl sonbaharda gerçekleştirilen CHP Beykoz İlçe Kongresi'nde önce İlçe Başkanlığı Adaylığı'nı açıklayan ancak salt çoğunluğun sağlanamadığı gerekçesiyle yenilenen seçimlerde tekrar aday olmayan Mahir Taştan, şimdilik siyaset konusunu askıya aldığını açıkladı. İncirköy Spor Kulübü'nün Kurucu Başkanı olan ve spor konusunda da ilçeye katma değer sağlamaya çalışan Mahir Taştan, seçim sonrası oluşan tablonun pek de iç açıcı olmadığını kaydetti. Piyasada belirsizliğin hüküm sürdüğünü vurgulayan Mahir Taştan, "Süreç belli olmayınca insanların yatırım yapma kararı hayata geçmiyor. Böyle olunca da bir durağanlık dönemi başlıyor. Tahsilâtlar ve harcamalarda bir yavaşlık gözleniyor" dedi.

Mahir Taştan: ‘Beykoz’da yaprak kımıldamıyor’

Beykoz'un yakından tanıdığı bir isim olan Mahir Taştan, Dost Beykoz'a özel olarak açıklamalarda bulundu. Piyasada şu dönemde nakitten daha çok çek döngüsünün olduğunu belirten Taştan, karşılığı olmayan çeklerin sayısının artmasının piyasada daha büyük korkuları da beraberinde getirebileceği uyarısında bulundu. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik ofisini ilk açtığı günleri de anlatan Mahir Taştan, 1996 yılında Ticaret Lisesi'ni bitirdikten sonra Beykoz'da bir ofis açarak mesleğe başladığını söyledi. Tek başına iktidar olduğu dönemde AK Parti Hükümeti'nin hem olumlu hem de olumsuz icraatlarının olduğunu vurgulayan Mahir Taştan, şunları söyledi:

Mahir Taştan: “Meslek Odalarımızda yıllarca emek vermiş meslektaşlarımızın emekleri ‘Yok’ sayıldı!”

"Buna siyasi olarak bakmadan bir yanıt vermek gerekiyor. Hükümet'in artısı da eksisi de olmuştur. Olumlu kanunlar çıkarttığı gibi olumsuz kanunlar da çıkartmıştır. Örneğin meslektaşlarımızı ilgilendiren en önemli konu olan Kamu Gözetim Kurumu konusunda Denetimcilik konusunda Odalarımızın işlevsiz hale getirilmesi, kötü geçen kanunlardan biriydi. Bugüne kadar bu meslekte emek veren onbinlerce arkadaşımızın emekleri, bu kanunla 'yok' sayıldı.

Olumlu olarak baktığımızda ise bizlere bir Mali Tatil imkânı verildi. 1 Temmuz ile 22 Temmuz arasında... Çok işlevsel olmasa da en azından mükelleflerimize, 'Mali Tatil var' diyebiliyoruz. Biz de bir tatile çıkabiliyoruz. Yine beyannamelerin internet ortamında verilmesi, Vergi Daireleri'ne gidiş geliş süreçlerimizi kısalttı. Böylelikle de geçmişte yaptığımız birçok masraftan tasarruf yapmış olduk."

Meslekte zirvede olunacak bir döneme doğru ilerlendiğini kaydeden Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Mahir Taştan, uluslararası alanda söz sahibi olan birçok kuruluşun, Türkiye'de konuşlanmaya başladığını anlattı. "Mesleğimiz yavaş yavaş saygın meslekler listesinde yerini aldı" diyen Mahir Taştan, ilçede 120'ye yakın küçük, orta ve büyük ölçekteki firmayla çalıştıklarını vurguladı. İzmir, Ankara gibi illerden de müşterileri olduğunu ifade eden Mahir Taştan, evrak konusunda internet teknolojisinin pek çok ihtiyacı karşılamaya yettiğini ifade etti.

Haber Merkezi

Parıltım ile yemek üretimi üzerine
Önceki Parıltım ile yemek üretimi üzerine
Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Sonraki Cumhur İttifakı Adayı Beykoz'da en az yüzde 54 oy alır
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz