Kültür

​Beykoz'da İsmail Türüt İbrahim Can kapışması

​Beykoz'da İsmail Türüt İbrahim Can kapışması
29.04.2016 18:48
| | |
7101

30 Nisan Cumartesi saat 19.00'da İsmail Türüt, Kas-Der Beykoz için sahne alacak, aynı gün aynı saatte ise İbrahim Can, Trabzonlular gecesinde sahneye çıkacak.

Karadeniz'in sevilen sesleri İsmail Türüt ve İbrahim Can, yarın akşam aynı saatte sahneye çıkacak. Kas-Der Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen 10 günlük tanıtım programı dolayısıyla açılışta sahne alacak olan İsmail Türüt, sevilen türkülerini Beykozlular için okuyacak. Aynı saatte ise Beykoz Belediyesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen Yöre Geceleri kapsamında İbrahim Can Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde sahneye çıkacak.

Daha önce Doğu Karadenizliler Derneği ile yerlerini değiştiren Beykoz Trabzonlular Derneği sahneye İbrahim Can'ı çıkarırken, saat 19.00'da neredeyse 2 km ilerisinde İsmail Türüt hayranlarıyla buluşacak. Kısacası Beykoz yarın, İsmail ile İbrahim'in kıyasıya bir rekabetine evsahipliği yapacak.

'Kalabalığı etrafında Türüt mü yoksa Can mı toplayacak?'

Aslen Trabzonlu olan İbrahim Can, 1961 doğumlu ve Karadeniz'in sevilen seslerinden birisi... 1979 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun olan İbrahim Can, 1980 yılında Trabzon Liselerinde Yetişenler Cemiyeti'nde müzik eğitimi aldı. Aynı yıl TRT'nin açtığı sınavı kazanan İbrahim Can, 1985 yılında ilk albümü olan Atmacayı Vurdular'ı çıkarttı.

Rize'nin Merkeze bağlı Ambarlık Köyü'nde 8 Haziran 1965 tarihinde doğan İsmail Türüt de Karadeniz'in ünlü seslerinden birisi... İsmail Türüt, 1990'lı yılların ardından Erkan Ocaklı, Adnan Yılmaz ve Cengiz Kurtoğlu gibi tanınan isimlerle birlikte kaset yaptı. 1982 yılında Laz Uşağı adlı ilk albümünü çıkartan İsmail Türüt, Kanal 7, TGRT, Flash TV gibi ulusal kanallarda Türüt Show'u hazırlayıp sundu. Tirvana ve Naber Bacanak adlı dizilerde başrol oynayan İsmail Türüt, yurtiçi ve yurtdışında en çok konser veren 5 sanatçıdan birisi oldu.

'Trabzon mu yoksa Rize mi daha etkili olacak?'

Trabzonlu İbrahim Can ile Rizeli İsmail Türüt'ün aynı saatte ancak farklı programlarda sahne alması, Beykoz'un iki güzide memleketini de centilmence karşı karşıya getirdi. Beykozlu Trabzonlular Derneği adına sahne alacak olan İbrahim Can'a karşılık, Kas-Der Beykoz Şubesi adına sahneye çıkacak olan İsmail Türüt arasında yarın akşam tatlı-sert bir rekabet de yaşanacak. Bakalım, yarın akşam saat 19.00 olduğunda hangi sahne daha çok dolacak ve hangi sanatçının performansı daha fazla alkışlanacak?

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazete, Konser, KAS-DER, Trabzonlular Derneği, İbrahim Can, İsmail Türüt

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"