'Beykoz'da güzel bir gelecek için adayız'

  • 1
  • 14063
'Beykoz'da güzel bir gelecek için adayız'
'Beykoz'da güzel bir gelecek için adayız'
'Beykoz'da güzel bir gelecek için adayız'
'Beykoz'da güzel bir gelecek için adayız'
'Beykoz'da güzel bir gelecek için adayız'
'Beykoz'da güzel bir gelecek için adayız'
'Beykoz'da güzel bir gelecek için adayız'
'Beykoz'da güzel bir gelecek için adayız'
'Beykoz'da güzel bir gelecek için adayız'

CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, 24 Aralık günü yapılacak olan olağan kongrede yeniden aday olacağını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Kavacık'taki İlçe Merkezi'nde yaptığı basın açıklamasıyla 24 Aralık 2017 günü R. Şahin Köktürk Spor Kompleksinde gerçekleştirilecek olağan kongrede yeniden İlçe Başkanlığı'na aday olacağını açıkladı.

Sloganlarla toplantının yapıldığı salona giriş yapan Taştan, kendisini destekleyenlere teşekkür ederek başladığı konuşmasında, "2019 sert ve çetin geçecek. Mücadelemiz, hem Beykoz’da, hem ülke genelinde cumhuriyet ve laiklik düşmanlarına karşıdır" dedi.

-"Biz bu iradeyi taşıdığımıza inanıyoruz"

Eksik ve zayıf noktalarının farkında olduklarına değinen mevcut İlçe Başkanı Mahir Taştan, "Eksiklerimizi ve sorunlarımızı ne kadar çabuk ve yapıcı bir şekilde çözdüğümüz başarımızla doğru orantılıdır. Biz bu iradeyi taşıdığımıza inanıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi, 2019’a sapasağlam bir örgütle hazırlanacaktır. Bu sadece seçimler için olmayacaktır. Biz halkın problemlerinin sadece seçim sandıklarına sıkıştırılamayacağının farkındayız. Halkın gündelik problemlerini çözebilecek bir parti olmak belediye seçimlerini kazanmamızdaki en büyük etken olacaktır. Bu da yapacağımız her türlü propagandadan daha önemli olacaktır çünkü halk nezdinde gerçek ve yapıcı bir parti olacağız" ifadelerini kullandı.

-"...halkı kandıran bir anlayış, artık Beykoz’u yönetemez hale geldi"

CHP Beykoz Örgütü'nde planlı, programlı ve vizyonlu bakış açısı ile Beykoz Belediyesini partisine kazandırmak amacıyla yola çıktıklarına ve Dost Beykoz'un manşete taşıyarak AK Parti Beykoz Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf'ın 'Tapusuz yerlere ev yaparken kime sordunuz?' sözlerine dikkati çeken Taştan, "Beykoz belediyesi emlakçı belediye oldu. Arsasını satmak isteyen Beykoz Belediyesine başvurmaya başladı. Beykoz'umuzun ormanları talan edildi. İmar planları çıktı diye halkı kandıran bir anlayış, artık Beykoz’u yönetemez hale geldi! “Tapusuz yerlere ev yaparken kime sordunuz?” diyerek vatandaşa hakaret eden, imar planlarını nereye göndereceklerinden bile habersiz olan, Belediyenin mazotunu kendi turizm firmasına peşkeş çeken bir anlayış tarafından yönetiliyor. Gençlerimiz işsizlik yüzünden uyuşturucu bataklığına savrulmuş durumda, çalışanlar ise, Beykoz’umuzdaki istihdam alanlarının siyasi iktidar aracılığı ile birer birer yok edilmesinden sonra bir de, bir türlü çözülemeyen trafik derdine katlanmak zorunda" diye konuştu.

-"Bizler yetkinin tek bir kişiye teslim edilmesine kabul etmiyoruz"

Mevcut iktidarın yerel yönetimde Beykoz'u 13 senede bazı problemlere çözüm bulmak yerine daha da geri götürdükleri iddiasını savunan Taştan, "Yaptıkları birkaç proje, yediklerinin yüzde biri bile değil. Ülkeye ve Beykoz halkının geleceğine ipotek koydular, yaşamsal her ürüne yapılan zamlarla vatandaş geleceğini kara kara düşünüyor. Bizler yetkinin tek bir kişiye teslim edilmesine kabul etmiyoruz. Bizler, tek adam rejimine karşıyız, güçler ayrılığının yok edilmesine karşıyız. Gücün ve tüm bu kuvvetlerin tek bir kişide kalmasına karşıyız ve kabul etmiyoruz. Bu kişi ben de olsam karşıyız karşıyız karşıyız!" söylemlerini kullandı.

Beykoz'da Cumhuriyet Halk Partisine iktidarı kazandıracak İlçe Başkanı ve Yönetimi olma yetkisini örgüt üyelerinden talep eden Taştan, tekraren hatırlatarak ilçede partisini iktidara taşıyacak olan İlçe Başkanı ve Yönetimi olacaklarını söyledi.

-"Belediye başkanlığı için asla istifa etmeyeceğim"

Taştan, konuşmasının bu bölümünde yüksek sesle konuşarak, seçildikten sonra Belediye Başkan Adaylığı için kesinlikle İlçe Başkanlığından istifa etmeyeceğini ve bu cümlelerinin kayıt altına alınmasını istedi.

Taştan, konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:

-"Başkaları bunun garantisini verebilir mi?"

"Peki başkaları bunu söyleyebiliyor mu? Üzerine basa basa 2019 yılına geldiğimizde, örgütümüzü bırakıp belediye başkanlığına aday olmayacağımızı söylüyoruz. Başkaları bunun garantisini verebilir mi? Bizim ilçe başkanlığımız döneminde yapılan somut işlerimiz ve vaat ettiğimiz somut planlarımız var. Başkalarının amacı ilçe başkanlığını sadece siyasi kariyerinde bir basamak olarak kullanmak mı? Vahim bir şekilde görülüyor ki, bugün ilçe başkanlığı adeta bir sınıf başkanlığı yarışı düzeyine indirilmeye çalışılmakta, kişisel profil ve amaçlar; örgüt ruhunun, plan ve proje üretmenin, somut mücadele alanları yaratmanın önüne geçmiştir."

-"Beykoz Belediyesi'ne müfettiş gönderebildiniz mi?"

"AKP ve Saray Rejimi, Reza Zerrab ve Man adaları gündemindeki partimizin etkin konumundan rahatsız olmakta; siyaseten sıkışmış durumda. Bu sıkışmışlığı aşmak için içi boş gerekçelerle partimize saldırmaktadır. Halen daha partimizin belediyelerine müfettiş göndermektedir. Bu parti devletine soruyoruz; aynı müfettişleri Gökçek'in belediyesine yollayabildiler mi? Gemicikler için görevlendirebildiler mi? Topbaşın bıraktığı borçları soruşturmak için görevlendirebildiler mi? Beykoz Belediyesine müfettişler gönderebildiniz mi? O kadar yolsuzluklar var, onları ortaya koyabildiniz mi. Hodri meydan bizim alnımız ak başımız dik."

-"Belediye Başkanı, meclis üyelerimi rahat bıraksın"

"Buradan Beykoz Belediyesi Başkanı Sayın Yücel Çelikbilek'e seslenmek istiyorum. Siz Cumhuriyet Halk Partisinin seçilmiş meclis üyesini sahiplenmeyi bırakın. Onlar cumhuriyet halk partisinin meclis üyedir. Sizlerin değil. Beykoz halkının meclis üyesidir bu arkadaşlarımız. Bizim partimizle değil kendi partinizin içinde ki kargaşalık ile uğraşın. Diyor ya herkes kendi işine baksın, Asıl siz kendi işinize bakın! Cumhuriyet halk partisinin hiçbir neferini ağzınıza sakız yapmayacağız!"

-"Güzel bir geleceği Beykoz’da inşa etmek için adayız"

"Peki değerli yoldaşlar biz neden adayız! Sokakta kurşunlandık bizi yıldıramadıkları ve mücadelemize devam edeceğimiz için adayız! Beykoz’un 45 mahallesini sokak sokak dolaştığımız ve  tüm sorunlarını bildiğimiz için adayız. Beykoz'un bütün STK’larını ziyaret edip sorunlarını dinlediğimiz için adayız. Beykozluyu Beykoz'da bırakacak imar planlarını yapmak için adayız! Güzel bir geleceği Beykoz’da inşa etmek için adayız! Örgütü tek yumruk yapmak için adayız! Sorunlara çözüm üretmek için adayız! 2019 yerel seçimlerinde Beykoz da partimizi iktidar yapmak için adayız!"

Taştan'ın konuşmasının ardından uzun süre sloganlar atıldı.

Taştan'a ilk hayırlı olsun dileğinde bulunan ise İBB ve Beykoz Belediye Meclis Üyesi ve İlçe Başkan Adayı Aydın Düzgün oldu.

Mahir Taştan, daha sonra bütün örgüt üyelerinden uzun süre tebrikleri kabul etti.

Haber Merkezi

Beykoz’a metro ne zaman?
Önceki Beykoz’a metro ne zaman?
Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek
Sonraki Cengiz Kurdoğlu Kavacıkspor için konser verecek
Yorumlar (1 Yorum)

Enes (5 yıl önce)

Siz bu milletin kalbinde beton döküp yok olmuş bir muhalefetsiniz.değil 2019 2049 dahi olsa hiç birşey yapamazsınız bu milletin dertleriyle dertlenmek için önce kendi içindeki sorunları halledin belki zamaniniz kalırsa birşeyler yapmaya çalışırsınız ama zamanınız kalacağını pek de sanmıyorum işin içinde CHP olunca kendisi başlı başına bir DERT zaten..

Yorum Yaz