"Beykoz'da bir miktar oy kaybettik"

  • 2
  • 8651
"Beykoz'da bir miktar oy kaybettik"
"Beykoz'da bir miktar oy kaybettik"
"Beykoz'da bir miktar oy kaybettik"
"Beykoz'da bir miktar oy kaybettik"
"Beykoz'da bir miktar oy kaybettik"
"Beykoz'da bir miktar oy kaybettik"
"Beykoz'da bir miktar oy kaybettik"
"Beykoz'da bir miktar oy kaybettik"
"Beykoz'da bir miktar oy kaybettik"
"Beykoz'da bir miktar oy kaybettik"
"Beykoz'da bir miktar oy kaybettik"

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, düzenlediği basın toplantısıyla Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi halk oylamasını değerlendirdi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, SKM Başkanı Tuncer Dede, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker ve Tanıtım Medya Birim Başkanı Zafer Aslan'ın katıldığı toplantıda 16 Haziran Cumhurbaşkanlığı Sistemi halk oylaması konuşuldu.

İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen basın toplantısında ilçedeki yerel gazeteciler ilgi gösterirken, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, "İlk çalışmalarımızda kendi üyelerimiz arasından yüzde 4,8 hayır oyu ve kararsız vardı. Beykoz'da bir miktar oy kaybettik" dedi.

"Milletimizin kararı başımızın üstündedir"

Halk oylamasına vatandaşların gösterdiği katılıma değinen İlçe Başkanı Gürkan, "Bu seçimin en büyük göstergesi yüzde 86'ya varan katılım oranıdır. Son seçimlerde yüzde 85'lerin üzerine çıktı. Bu seçimde de halk oylaması olmasına rağmen bu şekilde katılım oldu. Bu millet hiçbir şeyin farkında olmayan bir millet değil. Merak edenleriniz varsa Fransa'da, Almanya'da yüzde kaç katılım oranı olduğunu takip edebilir. Elbette yüzde 51,4'ü Türkiye genelinde ve Beykoz'da yüzde 53'ü verirken en doğru kararı vermiştir. Milletimizin kararı bizim her zaman başımızın üstündedir." ifadelerini kullandı.

"Körü körüne itaat mantığı yok"

AK Parti'nin 7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar olamamasının ardından daha fazla özeleştiri yaptığına değinen Gürkan, "Bu seçimin çok farklı okumaları vardır ve olacaktır. Geçtiğimiz hafta hem İl Başkanımız, hem de İlçe Başkanlarımız gerçekten süreci enine boyuna en şeffaf şekilde hiçbir şeyi saklamadan olan ve yalın şekilde masaya yatırdık. Bu beni çok memnun etti. 7 Haziran'dan sonra AK Parti özeleştiriyi daha fazla yapıyor ve bu da uzun soluklu bir siyasi hareket olacağını gösteriyor. Birilerinin söylediği gibi evet biz kurucu liderimizi seviyoruz, körü körüne itaat mantığı yok." şeklinde konuştu.

"Seçmenimiz bölgesel farklı tercihler kullandı"

Seçimde alınan 80 bin oyun verdiği yükümlülükle hareket etmek gerektiğini söyleyen Gürkan, şunları söyledi:

"Bugün 80 binin üzerinde oy almış bir hareket var. Bunun yükümlülüğü ile adım atmak zorundayız. Dışarıdan bakıldığı gibi kolay cümlelerle sergilenen bir tavır değildir. Biz Beykoz'a baktığımızda 86 bin 718 evet oyu çıktı. Bizim seçim öncesi İl Başkanlığında yapılan toplantıda Sayın Başbakanımız, genel olarak üst hedef yüzde 70'dir dedi. Şimdi Türkiye'de üst hedefin 70 olduğu bir yerde bizde Beykoz'da yüzde 65 hedef koyduk. MHP ile birlikte oyumuzun toplamı yüzde 63,2 falan yapıyordu. Total olarak 103 bin oy yapıyordu. Böyle bir sonucun olduğu yerde yüzde 55 hedef koyamazdım. İlk geldiğimde yüzde 60 bir hedef koymuştum. Benimle dalga geçmişlerdi. Neticede 1 Kasım seçimlerinde 54.7 oy alarak bu oyun alınabileceğini gösterdik. Bu bir hedefti, seçmenimiz bölgesel çok farklı tercihler kullandı."

Bazı olayların AK Parti aleyhine olmasına rağmen evet oyu çıktığına değinen Gürkan şöyle konuştu:

"Aleyhimize olaylar olsa da 'evet' çıktı"

"Beykoz genelinde biz sandık ve mahalle bazlı sonuçlara baktık. Evet cephesindeki tutumları da biliyoruz, her şeye hakimiz. Hangi okulda kimin nereye oy attığını biliyoruz. 80 bin minimum AK Parti oyudur. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerine oranla baktım. Bu seçim iki şekilde analiz edilir. Seçimden önce, koşullar ne olursa olsun, AK Parti kendi seçmenini sandığa götürebilirse yüzde 51 ile dahi olsa bunu kazanır. Belki o oran olmadı ama alınan değişkenler aleyhimize işlediği anlar olsa da evet oyu çıktı."

"Yenikapı ruhunu kaybetmediler"

"Bizimle aynı yönde hareket eden Milliyetçi Hareket Parti İlçe Başkanı Oğuzhan Beye de sürekli telefonda görüştük. Elinden geleni yapmaya çalıştı. Büyükşehirlerde olduğu gibi MHP seçmeni bu konuda teveccüh göstermedi. 15 Temmuz'dan başlamak üzere, Sayın Devlet Bahçeli ve MHP camiasına teşekkür ediyoruz. Yenikapı ruhunu hiçbir zaman kaybetmediler."

"Üyelerimizde hayır ve kararsız vardı"

"Biz her zaman önemli olan kalkışma atlatıldıktan sonra bu ülkenin içine sürülecek nifaklar olduğunu söyledik. Bunlardan bir tanesini bu süreçte yaşadık. FETÖ mağdurları büyük oranda hayır dedi. Sandığa gitmeyen küçük bir seçmen kitlemiz var. Ama çok büyük oranda seçmen kitlemizi koruduk. Biz inanın sahayı adım adım takip ettik, tüm üyelerimizi tek tek aradık. Bu aramalarda birinci turda yüzde 4,8 hayır ve kararsız vardı. Az bir kısım oy kaybettik. Bunları ziyaret ederek, değerlendirmelerini yaptık. Bu çalışmaları ezbere yapmadık. Bazı mahallelerimizde bize MHP'den destek geldi, bazılarında biz kendi beklediğimiz oyu dahi alamadık."

"Muhafazakar manada 12. sırada değiliz"

"Şu anda göreve geldiği ilk seçimde yani 7 Haziran'da 39 ilçe arasında 9. olduk. 1 Kasım'da 11. olduk ve şu anda 12. yiz ve şu anda Anadolu yakasında birinci Sultanbeyli. Anadolu Yakasında biz 4.'yüz. Beykoz demografik olarak muhafazakar manada 12. sırada değil."

"Önümüzde seçimde alabileceğimiz oy 88 bindir"

"Arkadaşlarım bilirler ben hiç bir şeyle yetinmem. Evet cephesi olarak 105 binden her eksi kayıp, AK Parti'nin kendi oy olarak da bu konjonktür de 90 bindir. Nereden oy alacaksınız? BBP, SP gerilemiş, 45 binlik bir CHP gerçeği var. Çoklu bir siyasi hayatta yaşıyoruz. Önümüzdeki seçimde bizim alabileceğimiz 88 bindir. Siteleşme vs. yerlerde sonuçlar lehimize olmuyor. 90 bin oyun dışındaki sonuçlar kaybettiğimiz oylardır."

"Seçmenimizin yer yer bazı konularda bize sitem etmelerine rağmen, sandığa götürdük. Eleştirilerde olacaktır, iktidar partisiyiz. Onların gönlünü aldık."

"40 bin üyemize teşekkür programları yapacağız"

"Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle siyaset bir maratondur, yani uzun koşudur. Diğer ilçelerle kıyas edildiğinde yüzde 53-53.5 bir bant zaten, sonrası VIP ilçe oluyor. Bu seçime göre bir değerlendirme bu tabi. Bu seçmeni hafife almamak lazım, doğru çalışmadan bir takım şeyler olmuyor. Biz bu hafta sonundan itibaren 40 bin üyemize teşekkür programları yapacağız. Kapı kapı ziyaret edeceğiz. Seçimden çıkmış bir teşkilat için bu çok ağır bir şeydir. Bir tek yerel seçimlerde 72 bin oy aldık. Orada da BBP kazasına uğramıştık. BBP'den çıkan bir aday bizim ciddi bir oyumuzu götürmüştü. Yerel seçimlerde böyle kırılmalar olabilir."

"Belediye-halk diyalogunu canlı tutacağız"

"Hafta sonu Belediye Başkanımızla da bir araya geldik. Başkanımız bize hemen bir iki konu da acil  olarak bu sene içerisinde Beykozluları mutlu edecek, geleceğe umutla bakmaları için Mayıs ayı içerisinde ciddi bir hareketlenme yapılacak. Belediye ile olan halkın diyalogunu canlı tutmak bizim görevimiz. Seçim sürecinde çalışan bine yakın kardeşimizin emeğini parlatacak."

"Sizin mücadele ettiğiniz dönemlerde biz oturuyorduk"

"Bu seçimde gayretlerinden dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. 7 Haziran seçimlerinde kendisini pek sahaya çıkartmamıştık. Akabinde kendisi kısa bir rahatsızlık süreci geçirdi. 1 Kasım'da da pek sahalarda yer almadı. O zaman kendisi sahalarda pek yer alamadığını söylemişti. O zaman bizde kendisine sizin çok fazla mücadele ettiğiniz dönemlerde biz evde oturuyorduk demiştik. Ama biz neticede inanıyoruz ki hem Haziran ve Kasım seçimlerinde güzel iki tane oy hediye ettik. Kendisi bu seçimde mümkün olduğu kadar sahanın her yerinde mücadele etti. O anlamda her gece bizlerle istişare ederek, seçimin seyriyle alakalı değerlendirmeler yaptık."

"Son 3-4 seçimin kahramanı kadınlardır"

"2002'den beri tüm yönetimlerle çalıştım. 2006'dan beri hepsinin içindeyim. İlk defa AK parti'de bir ilçe yönetimi olayın bu kadar içindeydi. Herkes başladığı yerden üzerine koyarak süreci bitirdi. Sürecin başında göreve geldi, Furkan Çeliker kardeşim. Onlar heyecanlıydı ama daha iyi organize olmaları gerekiyor. Kadın kollarımız son 3-4 seçimin en samimi kahramanları hanımlardır. Hiçbir şeyi sorgulamıyorlar. Teşkilat içerisinde bir vazife var olduğunda sorgulamadan "Tamam Başkanım" diyerek gidiyor. Bu insanlar masterlı, doktoralı insanlarla olmuyor demek ki, yürek başka bir şey demek ki."

"Yücel Çelikbilek'in mücadelesine şahidim"

"Biz gerçekten dünyanın en güzel yerlerinden birinde yaşıyoruz. Ben burada yaşamaktan oldukça memnunum. göreceksiniz önümüzdeki yılın ortasına kadar imarla alakalı çok ciddi müjdeli şeyler gelecektir. Sayın belediye Başkanımız inanın benim bulunduğum iki toplantıda ciddi gayret gösteriyor. İl Başkanımız, ben, Kadir Bey ve Yücel bey vardı. Beykoz ile alakalı bir konu olduğunda öyle cebelleşiyor ki, Kadir Bey ile. Eski bir dostlukları var. Ben şahsen en yakın bir arkadaşım bana bir iki defa öyle bir şey yapsa gönül koyarım. Beykoz gündem olduğunda Belediye Başkanımızın kavganın en büyüğünü verdiğine şahidim."

Haber Merkezi

Beykoz'da Şeyh Ethem Efendi Tekkesi aslına döndürüldü
Önceki Beykoz'da Şeyh Ethem Efendi Tekkesi aslına döndürüldü
Genetik mutsuzluk
Sonraki Genetik mutsuzluk
Yorumlar (2 Yorum)

Ibrahim Sen (7 yıl önce)

Bir miktarmi ? Güldürme insani. Istanbulu kaybettik, sen hala Beykozdaki bir miktari konusuyon. Bu Belediyeyle daha cok seyler kaybetcez bunu bilin. Aklinizi basiniza alin, etrafinizdakileri Belediyelere yerlestirmeyin, Rant pesinde kosmayin, hak edene Allah rizasi icin hizmet edin. 15 Temmuzda sokaklara dökülenler o Belediyelere yerlestirdiginiz adamlariniz degildi yad o Rant icin Imar verdiginiz Firmalar degildi, bu milletti.

Soner Özcan (7 yıl önce)

Bir miktar? Ha ha ha. Bu oyların tamamı Recep Tayyip Erdoğan'ın oylarıdır. Evinizde oturup hiç bir şey yapmasaydınız belki bir miktar daha oylar artardı. Seçim kampanyanızda iki şeyi öğrendik. Biri taşeron işçileri ekmeğiyle tehdit etmeniz. diğeri her yerde bol bol selfi çekip facbuk ta iyi şow yaptığınız.

Yorum Yaz