'Beykoz Belediyesinin imkanları da ortada'

  • Güncelleme: 19.10.2020 20:25
  • Yorum: 2
Muhtarlar Günü nedeniyle Beykoz Kemankeş Restoran'da buluşan Belediye Başkanı Aydın, mahalle muhtarlarına müjde verdi.
'Beykoz Belediyesinin imkanları da ortada'

Beykoz'un mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, muhtarlar gününü tebrik etti.

Alibahadır Mesire alanı içerisinde yeni kurulan Kemankeş Restoran'da gerçekleştirilen toplantıda Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın bir konuşma yaptı.

Beykoz'un muhtar sayısının İstanbul'un diğer birçok ilçesine göre fazla olduğuna dikkati çeken Aydın, muhtarlara aylık olarak nakdi yardım yapılması konusunun sürekli gündeme geldiğini söyledi.

"Belediyenin imkanları da ortada"

Aydın, Beykoz'un 45 mahallesinin olduğunu ve her ay muhtarlara bin 500 lira verilmesi durumunda bunun yıllık bir milyon lira ek masraf olarak belediyeye yansıyacağını ifade ederek, Beykoz Belediyesinin durumunun ortada olduğunu dile getirdi.

Aydın, "Nakdi yardım konusu hep gündeme geliyor. Sayı az olsa tamam da atacağımız adımın sürdürülebilir olması lazım. Dur bakalım dedik. Muhtarlar günümüzü kutluyoruz bir beklenti de var. Belediyenin imkanları da ortada. Ayda bin 500 lira verirsek yılda 810 bin lira oluyor." dedi.

Başkan Murat Aydın, bu mali külfete yine de katlanacaklarını kaydederek Belediye Meclisinde yapılacak hazırlıkların ardından yılbaşından itibaren her ay bin 500 lira ek ödeme yapacaklarını söyledi.

"Beykoz halkının parasını veriyoruz"

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, şunları söyledi:

"Nasip olursa Ocak 1’den itibaren bin 500’er lira verelim diyoruz. Hayırlı olsun. Ben vermedim Beykoz halkı veriyor. 2021’in ilk ayından itibaren verilmek üzere hazırlığa başlıyoruz. Küçük bir yaraya merhem olursa katkısı olur."

Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli de muhtarların seçimlerde kendi isimleriyle ve vatandaşa sağladıkları güven duygusuyla seçildiklerini hatırlatarak, programa katılmadan önce Türk Dil Kurumunun sözlüğünde 'muhtar' kelimesinin anlamına baktığını ifade etti.

"Sizlerle sahada yakın çalışıyoruz"

Kaymakam Çiçekli, "Sizler isimlerinizle seçiliyorsunuz. Herhangi bir partiniz yok. O yüzden ayrı insanlarsınız. Sizlerle sahada çok yakın çalışıyoruz. Bunu pandemi döneminde de daha iyi anladık. Bu nedenle anlamayı istemezdik ama bu şekilde oldu. Çalışmalarınızdan emeklerinizden ötürü her birinize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Başkan Aydın ile Kaymakam Çiçekli'nin konuşmalarının ardından 45 mahalle muhtarı adına Çubuklu Mahalle Muhtarı ve Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu bir konuşma yaparak, Beykoz Belediyesine önümüzdeki yılbaşından itibaren verilecek bin 500'er liralık destek için teşekkür etti.

Beykoz Belediyesi, mahalle muhtarlarına günün anısına bir de kol saati hediye etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Muhtarlar Günü

Yorumlar (2 Yorum)

Abuuzeeya (2 ay önce)

Hayatımın son 20 yılında hiç bir muhtara hiç bir işim düşmedi? Muhtar nedir, ne işe yarar?

Query (2 ay önce)

Ne komksiniz yaa.. kimin parasini kime veriyorsunuz. Bu 1500 TL muhtarlari baya bir susturur. Zaten hicbirsey yapmiyorlar, neyin parasi bu? Bu muhtarlar kendilerine istedikleri para kadar Beykoz halki icin ne istemisler merak ediyorum dogrusu

Yorum Yaz