Beykoz Belediyesi'nden sokak hayvanları hamlesi

  • Güncelleme: 24.07.2019 13:47
  • Okunma: 8435 kez
  • Yorum: 4
Beykoz'da son günlerde yaşanan sokak hayvanları tartışmasına bir hamlede Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören'den geldi.
 Beykoz Belediyesi'nden sokak hayvanları hamlesi

Çeşitli haber portallarına servis edilen haberde, Beykoz Belediyesi'nin hayvanların beslenmesi için Beykoz'un değişik yerlerine kuş evleri, kedi köpek evleri ve köpek evleri yerleştirildiği bilgisine yer verilirken, günler öncesinde ise Beykoz'un ormanlarına bırakılan başı boş köpeklerin Beykoz'u istila ettiğine yönelik İHA imzalı haber yayınlanmıştı.

Konuyla ilgili konuşan Mahmutşevketpaşa Muhtarı Kemal Özman, “Burada yaklaşık 2 bin başıboş köpekler var. Bunları hepsi ormanda geziyor. Belli bir kısmı aç kaldığı zaman köye iniyor. Vatandaşlar bu durumdan çok rahatsız. Buna her hangi bir çözüm bulunamadı. Ortamı görüyorsunuz. Bu hayvanlara da yazık günah. Bu köpeklere iyi bir yer yapılmasını işitiyoruz. Ve köylülerimizin da huzura kavuşmasını istiyoruz. Ormandaki köpekleri çoğu mahallemize iniyor. Vatandaşımıza, esnafımıza çok büyük sıkıntılara neden oluyor” demişti.

Hemen akabinde ise Göksü Evleri'ndeki köpek tartışması gündeme gelmiş, İclal Yalçınlar'ın Yeni Akit Gazetesi'nde yer alan yazısına toplumun bir çok kesiminden tepki gelmişti.

Bugünde Beykoz Belediyesi'nin sokak hayvanlarıyla ilgili yapmış olduğu çalışmaların anlatıldığı bir haber yayınlandı.

Beykoz’da sokak hayvanları yuvasız değil

Beykoz Belediyesinin kuşların barınması ve beslenmesi için hazırladığı rengârenk kuş evleri, kedi ve köpek evleriyle besleme üniteleri, cıvıl cıvıl çocuklar ve gönüllü hayvanseverlerin de yardımıyla 2.

Beykoz Belediyesinin kuşların barınması ve beslenmesi için hazırladığı rengârenk kuş evleri, kedi ve köpek evleriyle besleme üniteleri, cıvıl cıvıl çocuklar ve gönüllü hayvanseverlerin de yardımıyla 2. kez sahiplerini buldu.


Sokakta yaşayan hayvanlara düzenli temiz su, mama ve barınma alanları sağlamak amacıyla çalışma yürüten Beykoz Belediyesi ilçedeki parklara, sokak ve meydanlara yeni yuvalar ve besleme üniteleri kurmaya devam ediyor. Sokak hayvanlarına can katacak çalışmanın 2. etabında 10 adet kuş evi, 3 adet kedi evi, 2 adet köpek mama ünitesi Ortaçeşme Meydan’ına uygun yerlere yerleştirildi.


Belediye marangozhanesinde hayvanların ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlanıp üretilen kedi evleri, kedi-köpekler için su ve mama üniteleriyle ile kuş yuvalarını büyük bir neşe içinde yerleştiren çocuklar Beykoz Belediyesi ve ekibine, Başkan Murat Aydın’a hayvanlara verdiği değer için teşekkür etti.


Bütün parklara kuş yuvaları, köpek ve kedi evleri, mama ve su kapları koyuyoruz diyen Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Manolya Demirören Tekin, “Havalar çok sıcak, hayvanların suya ve yiyeceği ihtiyaçları var. Mahalle sakinlerini de duyarlı olmaya çağırıyoruz. Böylelikle de bir farkındalık oluşturmuş olacağız. Katkı sağlayan bütün ekibime ve bütün mahalleliye çok teşekkür ediyorum” dedi.


Beykoz Belediyesi üretilen üniteleri belirli periyotlarla farklı alan ve parklara, can dostlarımızı seven gönüllülerle birlikte yerleştirmeye devam edecek. Kuş yuvalarını ve kedi, köpek mama, su ünitelerini gören çocuklar Beykoz Belediyesine teşekkür etti.

Haber Merkezi

Yorumlar (4 Yorum)

Uğur (6 ay önce)

uğur şerezdi valahi ben hiç Beykoz belediyesinin mahalerdeki kedi ve köpeklere mama verirken kör edim mama yardımı için arıyorum telefon arı acmıyorlar

Uğur (6 ay önce)

uğur şerezdi valahi ben hiç Beykoz belediyesinin mahalerdeki kedi ve köpeklere mama verirken kör edim mama yardımı için arıyorum telefon arı acmıyorlar

Burak (7 ay önce)

Gerçekten yeter artık! Sokak hayvanları sorunun en kısa zamanda başıboş ve sahipsiz hayvanların toplatılmak suretiyle çözülmesi gerekli. Hiç kimse kusura bakmasın ama dünyanın hiçbir ülkesinde bu 10-15 tane sokak köpeği bir arada bulunmaz. GEREKEN YAPILSIN!

mustafa (1 yıl önce)

belediyenin su ve mama dağıtımından sonra mahallemizde bir sürü kedi öldü.bir alakası varmı araştırılsın

Yorum Yaz