Beykoz Belediyesi’nden eğitimcilere akşam yemeği

  • 0
  • 8759
 Beykoz Belediyesi’nden eğitimcilere akşam yemeği
 Beykoz Belediyesi’nden eğitimcilere akşam yemeği
 Beykoz Belediyesi’nden eğitimcilere akşam yemeği
 Beykoz Belediyesi’nden eğitimcilere akşam yemeği
 Beykoz Belediyesi’nden eğitimcilere akşam yemeği
 Beykoz Belediyesi’nden eğitimcilere akşam yemeği
 Beykoz Belediyesi’nden eğitimcilere akşam yemeği
 Beykoz Belediyesi’nden eğitimcilere akşam yemeği

Beykoz Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilçe eğitimcilerini akşam yemeğinde bir araya getirdi.

Beykoz Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü haftası etkinlikleri kapsamında resmi ve özel okullardan gelen 450 eğitimciyi, İBB Sosyal Koru Tesisleri’nde düzenlenen akşam yemeğinde ağırladı.

Düzenlenen akşam yemeğine Beykoz İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Özbek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve ilçe eğitimcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapmak üzere Müdür Kazım Bozbay kürsüye çıktı.

 Bozbay, İlçenin okulları hakkında bilgi verdi.

Bozbay, “Resmi okullarımızda 77 okul müdürümüz 156 müdür yardımcımız, 1.920 öğretmenimiz ve 314 ücretli eğitmenimiz ile eğitim öğretimimizi sürdürmekteyiz. 5 anaokulumuzda 590 öğrenci, 39 ilkokulumuzda 12.318 öğrenci, 26 ortaokulumuzda 10.243 öğrenci, 16 lisemizde 9.936 öğrenci ayrıca buna ilave 2 imam hatip lisemizde 1.072 öğrenci, 10 imam hatip ortaokulumuzda 1.722 öğrenci olmak üzere resmi okullarımızda toplam 35.880 öğrencimizle eğitim öğretimimizi sürdürmekteyiz” bilgisini paylaştı.

“Öğretmenlerimizin hakkı inkar edilemez”

Bozbay sözlerine şöyle devam etti “Öğretmenler Gününde öğretmenlere övgüyü çokta yerinde bulmuyoruz. Yani öğretmenlik geleceğe yöne veren mimarların mesleğidir. Gençlerimizi kendilerine emanet ettiğimiz kıymetli öğretmenlerimizin hakkı elbette ki inkar edilemez. Bu itibarla bütün öğretmenlerimizi bu güzel günde anarak saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

İlçe Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’ın konuşmasının hemen ardından sözü Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek aldı.

“Okullar hepimizindir”

24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayan Çelikbilek, “24 Kasım hakkında çok söz söylemeye gerek yok. Çocuklarımıza gösterdiğiniz ilgiden dolayı bu bölgenin bir sorumlusu olan bir insan olarak teşekkürlerimi sunuyorum. Senede 2 kere bir araya geldiğimizi hatırlıyorum. Okul aile birliğimiz, okul müdürlerimiz ile birlikte sene başlarında ve sene ortalarında bir araya gelip, okullar ile ilgili problemleri görüşüyorduk. Okullar hepimizindir. Evlatlar hepimizindir. Her okulda her evlada sahip çıkabilmek için birlikte düşünüp, birlikte hareket etmemiz gerekiyor. Öğretici olmak çok özel bir hissiyattır. Herkese nasip olmaz. Bu mesleğin karşılığında herkesten inşallah dua alacaksınız. Allah sizlere sağlıklı ve uzun ömürlü yıllar nasip etsin” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in konuşmasının ardından kürsüye Kaymakam Ahmet Katırcı çıktı.

“İnsanoğlu öğrenmeye muhtaç”

Katırcı, “İnsanoğlu öğrenmeye muhtaç. Yediden yetmişe, doğumdan mezara kadar öğrenme ihtiyacı içinde ve öğrenme zorunluluğu içinde aynı zamanda. Öğrenme zorunluluğu içerisindeysek bize de bir öğretmen lazım. Herkes bir öğretmen değil ama herkesin bir öğretmeni var. Makamınız, mevkiiniz ne olursa olsun sizi yetiştiren bir öğretmen var. Öğretmenin yaşlısı genci olmaz. Öğretmen rahmetli olur. Öğretmen olunur ve öğretmen ölünür. Bunun ötesi yok. Öğretmenlik böyle bir şeydir. Onun için çocuklarımızı, geleceğimizi emanet ettiğimiz siz değerli öğretmenlerimiz bizim başımızın tacısınız. Sizlere çok güveniyoruz. Bu memleketin istikbali sizlerin ellerinde” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Beykoz Belediyesi Yücel Çelikbilek ve Beykoz İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, İlçe Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’a çiçek takdim etti.

Haber Merkezi

Beykoz'da 2 dakikada 18 bin lira çaldılar
Önceki Beykoz'da 2 dakikada 18 bin lira çaldılar
Kırmızı Beykoz
Sonraki Kırmızı Beykoz
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz