'Beykoz Belediyesi arsa ve para zengini'

  • 1
  • 15243
'Beykoz Belediyesi arsa ve para zengini'
'Beykoz Belediyesi arsa ve para zengini'
'Beykoz Belediyesi arsa ve para zengini'
'Beykoz Belediyesi arsa ve para zengini'
'Beykoz Belediyesi arsa ve para zengini'
'Beykoz Belediyesi arsa ve para zengini'
'Beykoz Belediyesi arsa ve para zengini'

Saadet Partisi (SP) Beykoz İlçe Başkanlığı, STK ve Spor Kulübü temsilcilerinin de katılımıyla düzenlediği toplantıda belediye çalışmalarını değerlendirdi.

Beytaş Kafe Restoran'da düzenlenen toplantıya Saadet Partisi (SP) İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah  Sevim, Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, STK ve Spor Kulübü temsilcileri, mahalle muhtarları, partililer ve basın mensupları katıldı.

Yaklaşık 4,5 saat süren toplantının açılış konuşmasını Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz gerçekleştirdi.

"Arsa ve para zengini belediyemiz var"

Kaçmaz, Beykoz genelindeki tapu sorununun büyük ölçüde çözüldüğünü fakat imar planlarında ciddi anlamda mağduriyetler yaşanacağına değinerek, "Beykoz'da 2014 seçimlerinden sonra köylerin tüzel kişiliği kaldırıldı. İlçemiz 2B kanunu dolayısıyla Orman vasfını kaybeden yerlerini, kullanılabilir olarak belediyemiz tarafından Milli Emlak'tan satın alındı. Buradan büyür bir gelir elde edildi. Dolayısıyla Beykoz, İstanbul'daki ilçe belediyeleri arasında en zengin belediyelerden bir tanesi haline geldi. hem arsa zengini olmasının yanında, para olarak da zengin bir belediyedir" ifadelerini kullandı.

"İmar planları fiziki şartlara uygun değil"

Kanunlara göre hazırlanan imar planlarının uygun olmayacağı görüşünü savunan Başkan Kaçmaz, "Tapu sorununu hallettik fakat imar konusunda ciddi sıkıntılar var. Mevcut fiziki şartları göz önüne alarak kimseyi mağdur etmeden bir imar planı hazırlamak sıkıntılı olacak. Şu anda yapılan planlarla bu halkın bir çoğunluğu bir süre sonra burada yaşayamayacak. Yapılan imarlar fiziki şartlara uygun değildir. Neden? Çünkü kanunlar var. Bu kanunlara göre imar planı hazırlanmak zorundadır" dedi.

"Ben 11 kişi ile inşaat yapabiliyorum"

Yeni yapılan imar planlarında 1500m² şartının anlaşmazlıklar doğurduğunu ve buradaki çıkmazın düzeltilmesi için yoğun mesai harcanması gerekliliğinden bahseden Kaçmaz, "Yeni imar planlarında, inşaat için 1500 m² şartı koydular. Benim 500 m² arsam var ve ben burada tek başıma inşaat yapamayacağım. Burada ben 11 kişi ile bir inşaata başlamak zorundayım. Buradaki 11 kişi içinde de bazı inşaat firmalarıyla anlaşmalar yapanlar var. Yerini satanlar var. Hiçbir şey yapmamış olanlar var. Buradaki çıkmazı kim düzeltecek?" cümleleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Ayrıca İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, önümüzdeki aylarda "Bekle Bizi Beykoz" isimli bir program gerçekleştirerek ilçede yapılmasının fayda sağlayacağı ifade edilen 50'nin üzerinde projeyi de kamuoyuna açıklayacaklarını bildirdi.

Kaçmaz'ın ardından Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim kürsüye geldi.

Sevim, Milli Görüş iktidarlarının ve belediyelerinin her zaman için halka hizmet eden bir garson gibi çalıştığını söyleyerek bunun örneklerinin 1994 Mahalli İdareler Seçimleri'nde görüldüğünü beyan etti.

"Milli Görüş için hayal yoktur"

Dr. Sevim şunları söyledi:

"Milli Görüş, öyle bir yapıdır ki her zaman halka çalışmayı aktarır ve bu şekilde hizmetlerine devam eder. Erbakan Hocamız, Başbakan oldu hınca hınç çalışıyor. Yahudi lobisi ve Batı bunu kaldıramadı ve 11 ayda bir şekilde kendisinin Başbakanlıktan indirilmesini sağladılar. Milli Görüş camiası olarak her zaman hizmet amacı güttük. Bunun en büyük örnekleri de Refah Partisi ile 1994 yılında görüldü. İstanbul'da her yerde çöp yığınları vardı. Biz geldik ve birkaç gün sonra bu yığınlar ortadan kaldırıldı. Bazı ilçelerde partili kardeşlerimiz kendi arabalarıyla bu çöpleri topladılar. Bugünkü iktidar belki çöp topluyor ama bazı konularda ciddi stratejik hatalar yapıyor. Biz artık bu hataların Türkiye'yi bir çıkmaza sürüklemesini istemiyoruz. Milli Görüş iktidarı için hayal diye bir şey yoktur."

Konuşmaların ardından Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı Mahalli İdareler Birim Başkanı Muammer Koç tarafından, Belediyenin 2015-2017 yılları arasındaki çalışmalarının analizi slayt gösterisi ile katılımcılara aktarıldı.

Sunumun ardından soru-cevap bölümü gerçekleştirildi.

Haber Merkezi

BEDES’ten Beykoz’da teknoloji bilinci konferansı
Önceki BEDES’ten Beykoz’da teknoloji bilinci konferansı
Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Sonraki Beykoz'da çocuğunu kemerle gezdiren anne gündem oldu
Yorumlar (1 Yorum)

Ömer faruk (7 yıl önce)

Teşekkür ler saadet partisi teşekkür ler şeref başkan iyiki varsınız teşekkür ler dost beykoz korkusuz kalem bekle beykoz saadet gelecek Allah ın izniyle

Yorum Yaz