Siyaset

'Beykoz Belediye Başkanı gelecek dediler...'

'Beykoz Belediye Başkanı gelecek dediler...'
22.04.2018 17:34
| | |
5671

CHP Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi, Beykoz'da vatandaşlarla bir araya gelerek bir takım açıklamalarda bulundu.

Beykoz'daki Tirebolu Yukarı Boğalı Köyü Derneği'nde vatandaşlarla buluşan CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerle ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

"İyi Parti'nin seçime girmeyeceği ifade ediliyor"

Hamzaçebi bu sabah CHP'li 15 milletvekilinin istifa ederek İyi Parti'ye kayıt yaptırdığını ve bunun CHP Lider Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla yapıldığını belirterek, "Bu bir demokrasi görevidir. Kimse partisinden ayrılmış değildir. Bir demokrasi görevini yerine getirmek üzere arkadaşlarımız İyi Parti'ye kayıt oldular. 24 Haziran'da Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimlerini yapacağız. Yüksek Seçim Kurulu seçim takvimini açıklamak üzeredir. Seçime doğru giderken hangi partilerin seçime katılacağına ilişkin açıklamalar yapılıyor. Şu ana kadar yapılan değerlendirmelere göre Yüksek Seçim Kurulu resmi bir açıklama yapmamış olmasına rağmen İyi Parti'nin seçime girmeyeceği ifade ediliyor." dedi.

"Adayımızı salı günü açıklayacağız"

Bugüne kadar İyi Parti konumunda olan bütün partilerin Türkiye'de seçimlere girdiğini hatırlatan CHP'li Hamzaçebi, "Uygulamalar hep böyle olmuştur. Bu şekilde bir uygulama demokrasinin önüne duvar örmektir, bu duvarı halkımız yıkar. 24 Haziran akşamı Türkiye yeni Cumhurbaşkanıyla tanışacaktır. Biz de Cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhurbaşkanı adayımızı Salı günü açıklayacağız" diye konuştu.

"Bize o zaman muhalefet görevi verdiniz"

Vatandaşlarla 2011 seçimlerinde 2B sorunu ile ilgili ilk teması kendilerinin kurduğuna dikkati çeken Hamzaçebi, "Halkımız bize o zaman muhalefet görevi verdi. Demokraside sandıktan çıkan sonuca saygı duymak zorundayız. Saygı duymazsanız eğer siz demokrat değilsiniz demektir. Demek ki o dönem yeterince çalışmadık. Biz bunu böyle değerlendiririz. Seçim bitti, sizlerden aldığımız görüşler doğrultusunda 2B Barış Kanunu teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne verdik. Barış dememizin nedeni vatandaş ile devlet arasında uyuşmazlık olmaz. Vatandaşımız elini uzatmış, devletin elini sıkmasını bekliyor. Devlet, vatandaş için vardır." ifadelerini kullandı.

"Milletin malını millete veriyoruz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olduğu dönemde İstanbul Anadolu Yakası'nda yaptığı çalışmaları işaret eden Akif Hamzaçebi, "Bir gün Şile'den girdim, sonra Beykoz'a geldim. Buradan Çekmeköy, Ümraniye, Sancaktepe, Sultanbeyli, İstanbul'u dolaştık. Biz 2B arazilerinin vatandaşın bütçelerine uygun bir şekilde verileceğini söylüyorduk. O zaman Sayın Başbakan bize, "Siz kimin malını kime veriyorsunuz?" diyordu. Türkiye demokratik bir devlettir ve devlet vatandaş içindir. Bizler o zaman milletin malını millete veriyoruz demiştik." şeklinde konuştu.  

Beykoz'da 2B, orman ve hazine arazileriyle ilgili birçok sıkıntı olduğunu ve bu sıkıntılara parti olarak hakim olduklarını söyleyen Hamzaçebi, şöyle devam etti:

"Milleti ayakta tutan komşuluk ilişkileridir"

"Özel Proje Alanı uygulaması nedeniyle vatandaşlarımız gelecekte ne olacağını bilmiyor. İmar planları noktasında da sıkıntılar var. Bir odanın başvurusu üzerine burada bir bölgenin planları iptal edildi. Bunlar 2B ile ilgili konulardır. Orman arazileriyle ilgili meseleler var. Orman derken buraların orman olmadığını sizler biliyorsunuz. Mahallenin bir tarafı orman bir tarafı 2B, fiilen orman değil. Vatandaş orada 50 yıldır var. Bir komşuya 2B diye tapuyu veriyorsun, diğerine orman diye tapu vermiyorsun. Milleti ayakta tutan komşuluk ilişkileridir."

"Hep bize muhalefet görevi vermeyin"

"Hatırlayın, 2011'de size işgalci diyorlardı. Size ecri misil makbuzları geliyordu. Ortaçeşme bir vatandaş makbuzunu gösterdi. Ne olacağını sordu ben de yırtıp atacağız dedik. Teklifimizi verdik. 2015 seçimlerine gidiyoruz. Beykoz'dan hiç çıkmadık. Sağ olun, bize yine iktidar görevi vermediniz. Demek ki iyi anlatamadık, o güveni veremedik. Siyasette küsmek olmaz. Hatayı kendinde arayacaksın. Şimdi karşımızda bir seçim var sizden görev istiyoruz. Hep bize muhalefet görevi vermeyin."

"Beykoz Belediye Başkanı gelecek dediler"

"Çavuşbaşı'nda 2015 seçimlerinde çalışma yapıyoruz. AK Parti seçim bürosunu gördüm ve girdim. Arkadaşlara başarılar diledim. Gitme Belediye Başkanı geliyor çay içelim dediler. 2012'de o 2B yasası görüşülürken benim verdiğim bir önergeyi bana hatırlattı. O zaman Görele Mahallesi'yle ilgili "Satılık köy" diye bir haber çıkmıştı hatırlayın. Belediye Başkanı siz bir önerge vermiştiniz o önergeyi arkadaşlar bana gönderdi, bende olumlu buldum dedi. Biz her yeri takip ediyoruz."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, CHP, Genel Sekreteri M. Akif Hamzaçebi, Seçim 2018, Tirebolu Yukarı Boğalı Köyü Derneği

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"