İBB'de yetki alındı Beykoz'da adım atılmadı

  • 0
  • 4823
İBB'de yetki alındı Beykoz'da adım atılmadı
İBB'de yetki alındı Beykoz'da adım atılmadı

İBB Çevre, Yenilenebilir Enerji ve İklim Değişikliği Komisyonu Başkanı Hasanoğlu, İmamoğlu yönetiminin Beykoz Riva Deresi'nde 27 aydır adım atmadığını söyledi.

2020 yılının Haziran ayında Beykoz Riva'ya gelerek proje sözü veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun henüz bir çalışma yapmaması bölge halkında rahatsızlığa neden oldu.

Son dönemde kirli görüntüsüyle gündem olan Riva Deresi, 27 ay önce bölgeye gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bölgedeki vatandaşlarla toplantılar yapmasının ardından kayda değer bir çalışma henüz başlamadı.

A Haber'in özel haberine konu olan Riva Deresiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Beykoz ve İBB Meclis Üyesi Sadullah Hasanoğlu, AK Parti döneminde bölgeyle ilgili gerekli çalışmaların yapılmaya başlandığını ve planlamaların devam ettiğini ancak 2019 Yerel Seçimlerinden sonra kesintiye uğradığını söyledi.

Hasanoğlu, "AK Parti döneminde Riva havzasındaki gerekli arıtma tesisleri planlanmış, bir kısmı yapılmış, bir kısmı yatırım planına alınmış, 2019'dan sonra yaşadığımız sorun şu süreç devam ettirilmiyor. Yapılması gereken tesisler yapılmıyor. Borç yetkisi istedi. Biz kuruşuna dokunmadan yetki verdik." dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Temmuz 2020'de borçlanma yetkisi istediğini ve AK Parti tarafından bu yetkinin verildiğini ifade eden Hasanoğlu, şunları kaydetti:

"Ne zaman? Temmuz 2020'de. Yani 2 yılı aştı, yetkiyi de verdik. Ancak herhangi bir adım atılmadı. Kendisi de ilgileneceğini söyledi. Geldi burada toplantılar yaptı. 27 ay oldu. Halka sözler verdi? Ne değişti? Bir bakın sadece Riva deresinin rengi değişti. O gün kahverengiydi, şimdi daha da koyu kahverengi oldu."

Paşaköy ve Koçullu Atık Su Arıtma Tesisleri'nin yetersiz kaldığı, yeni tesislerin yapılması gerektiği ifade ediliyor.

Haber Merkezi

CHP Beykoz 2023 çalışmalarını başlattı
Önceki CHP Beykoz 2023 çalışmalarını başlattı
İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Sonraki İmamoğlu Beykoz’da Anadoluhisarı Kalesinin tadilatını inceledi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz