İBB Çevre Koruma Dairesinden Beykoz sahiline operasyon

  • 08.04.2022 11:15
  • Güncelleme: 08.04.2022 11:21
  • Okunma: 2463 kez
  • Yorum: 3
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Beykoz sahilinde çalışma yaptığını açıkladı.
İBB Çevre Koruma Dairesinden Beykoz sahiline operasyon

Açıklamasında sahile izinsiz bağlanan teknelerin kaldırıldığını ifade eden Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı, denize izinsiz olarak atılan tonozlarında çıkarıldığını kaydetti.

Yapılan açıklamada, “Beykoz İlçesinde izinsiz atılan tonozların alınması ve kıyı şeridinde bulunan teknelerin kaldırılması amacıyla yetkili birimlerce yapılan çalışmalarda Deniz Hizmetleri Müdürlüğü olarak Mavi Deniz Hizmet Teknesi ve Valide Sultan Römorkörü ile Lojistik Destek sağladık.” İfadelerine yer verildi.

Tonoz nedir: Yat limanlarında tekne bağlamak amacıyla ucunda beton bloklarla deniz dibine sabitlenmiş zincirler döşenmesi ile kurulan sistem.

Zincirden deniz üstüne halat alınır, tekne kıçtankaraya yanaşıp burundan tonoz ipini alır. Tonozların sağlamlığı ve bakımı sağlandığında en güvenli tekne bağlama yöntemlerinden biridir.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: İBB, Tonoz, Beykoz Sahili

Yorumlar (3 Yorum)

Sabri (2 ay önce)

Yıllarca millete marina yapacağız, çekek yeri yapacağız dediniz yapmadınız yetmedi milletin elindekini de aldınız. Niri de demiyor ki ya arkadaş bunları kaldırıyorsunuzda adamlar sandalını veya teknesini nereye bağlayacak? İnşallah kısa zamanda bu başkan ve partisi seçimi kaybeder de yargı önünde hesap verir

Ahmet Bayrakdaroğlu (3 ay önce)

Birde çekek yerleri sökümünü çekseydiniz

Mehmet (3 ay önce)

Beykoz bir balıkçı kasabasıdır, yıllardır verilen liman sözü var ama nerde. Sökülen tonozlardaki tekneler nereye bağlayacak kimsede bu sorunun cevabı yok. Belediye başkanı kıyıda tonozda bağlı teknelere geçen sene söz verdi, liman yapılana kadar dokunmayacağız diye. Verdiğiniz söz yılını doldursaydı bari. Umarım bu iki yüzlülüğünüz yüzünden Beykozu kaybedersiniz.

Yorum Yaz