İBB Beykoz’daki okulun duvarını yeniden inşa etti

  • 0
  • 8551
İBB Beykoz’daki okulun duvarını yeniden inşa etti
İBB Beykoz’daki okulun duvarını yeniden inşa etti
İBB Beykoz’daki okulun duvarını yeniden inşa etti

Geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde çökme tehlikesi nedeniyle beton bariyerlerle tedbir alınan Beykoz Paşabahçe Ortaokulu’nun duvarı İBB tarafından yıkılıp yeniden yapıldı.

Geçtiğimiz şubat ayı içinde çökme ihtimaline karşın beton bariyerler vasıtasıyla tedbir alınan okul duvarı yıkılarak yerine perde duvar inşa edildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce programa alınan Paşabahçe Ortaokulu’nun duvarı yeni eğitim öğretim yılı öncesi büyük oranda tamamlandı.

Yaklaşık 1 aydır devam eden perde beton inşaatında sona gelinirken, 30 metreyi aşkın duvar inşası için tonlarca beton ve demir kullanıldı. Kalıbı tamamlanan perde beton için son aşamaya gelinirken, bu hafta içinde yapım işinin biteceği kaydedildi.

Perde beton inşası sırasında Paşabahçe Ortaokulu’nun katı atık boruları değiştirildi.

Dost Beykoz geçtiğimiz şubat ayında, “Beykoz’daki okul duvarını beton bariyerle güçlendirdiler” başlığıyla yapmış olduğu haberde, çökme tehlikesi olan okul duvarının yıkılıp yeniden yapılmasının ise okulların açık olduğu bir dönemde daha tehlikeli bir durum teşkil edeceğine vurgu yapmıştı.

Yine aynı haberde, “yapılan ölçümlerde duvarın yeniden yapılabilmesi için yıkılması durumunda 4 metre içeriye kayması gerektiği” ifadelerine yer verilmişti.

İLGİLİ HABER: Beykoz’daki okul duvarını beton bariyerle güçlendirdiler

Haber Merkezi

Gümüşsuyuspor transferde bombayı patlattı
Önceki Gümüşsuyuspor transferde bombayı patlattı
İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı
Sonraki İshaklı hazırlık maçında Anadoluhisarı ile berabere kaldı