Son Dakika

İBB Beykoz Çubuklu dönüşümü için adım atıyor

  • 0
  • 5957
İBB Beykoz Çubuklu dönüşümü için adım atıyor
İBB Beykoz Çubuklu dönüşümü için adım atıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çubuklu Kentsel Dönüşümü için ilk toplantısını 3 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirecek.

İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Çubuklu Mahallesi A Bölgesi riskli alanı vatandaş bilgilendirme toplantısını yarın İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesislerinde gerçekleştirecek.

Uzun zaman önce dönemin Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek döneminde ilk adımları atılan Çubuklu Kentsel Dönüşümü için İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanı Özlem Tut, vatandaşlara çağrıda bulundu.

Daire Başkanı Özlem Tut yaptığı çağrıda mahalle sakinlerine seslenerek mutluluk verici bir aşamaya geldiklerini söyledi.

Tut, "Beykoz, Çubuklu Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projemizde mutluluk verici bir aşamaya geldik. Yarın mahalle sakinlerimiz ile bir araya gelerek anlaşmalara başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Nisan 2018 tarihli Beykoz mitinginde talimat veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın direktiflerinin ardından adım atılmış, yerel seçimlerin ardından yaşanan değişiklikle projede aksamalar yaşanmıştı.

İBB AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu da İBB Meclisi'nde Mart 2021 tarihinde yaptığı konuşmada Beykoz’da 'riskli alan' ilan edilen ve yenilenmesi İBB'nin sorumluluğunda olan Çubuklu Mahallesi’nin acil yenilenmesi gerektiğini dile getirmişti. 

Bilgilendirme toplantısı 3 Ekim 2022 Pazartesi saat 17.30'da İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilecek.

Haber Merkezi

Beykoz Riva Bal Ormanında 2 bin kovanla üretim yapılıyor
Önceki Beykoz Riva Bal Ormanında 2 bin kovanla üretim yapılıyor
Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz