AK Parti Beykoz İlçe Kongresi yapılıyor… Hanefi Dilmaç tek aday

  • 08.11.2020 14:36
  • Güncelleme: 08.11.2020 16:27
  • Okunma: 7919 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi Çavuşbaşı Kasrı’nda yapılıyor.
 AK Parti Beykoz İlçe Kongresi yapılıyor… Hanefi Dilmaç tek aday

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla gerçekleştirilen olağan kongre pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirildi.

Kurtulmuş’u Çavuşbaşı Kasrı’na gelişinde Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediyesi Meclis Üyeleri, AK Parti Beykoz İlçe Yöneticileri ve partililer karşıladı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Milletvekilleri Hasan Turan, Mustafa Ataş gibi isimlerinde hazır bulunduğu kongreye basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi

İlçe Başkanının seçimi için oy kullanacak delege dışında kimsenin davet edilmediği kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Eski yöneticileri anarak, teşekkür etti

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, 7. Olağan Kongrenin Beykoz’a ve AK Partiye hayırlar getirmesi diledi.

Dilmaç, bu zamana kadar görev yapan ilçe yöneticilerine teşekkür etti. Kurucuların isimlerini tek tek sayarak, daha sonra görev yapan isimleri de konuşan İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç kısa süre  önce vefat eden Salim Kararmaz’a Allah’tan rahmet diledi.

Adem Sefer ve Yönetim Kurulu üyelerine akabinde, Mustafa Gürkan’a da teşekkür eden Dilmaç, 2004-2009 yıllarında görev yapan Muharrem Ergül’e teşekkür ederek, Beykoz’un abisi Yücel Çelikbilek’e de rahmet diledi.

Osman Şimşek’i de unutmayan Dilmaç, kendisi ile çalışan ilçe yöneticilerine ve İlçe Başkanlığı döneminde Beykoz’dan sorumlu İl Yöneticilerine de teşekkür etti.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın

Murat Aydın’da konuşmasında ahrete intikal eden yöneticilere Allahtan rahmet dileyerek, görev yapan isimlere teşekkür etti.

AK Parti’nin kuruluşundan beri Beykoz’da hep AK Parti iktidarı olduğunu ifade eden Murat Aydın, Yücel Çekbilek’e de Allahtan rahmet dileyerek teşekkür etti.

Murat Aydın, “Beykozlular bilir Beykoz’un en önemli sorunu mülkiyet sorunu idi… Bu sorunun çözülmesinde çok büyük katkısı olan Cumhurbaşkanımızın desteğiyle bu sorunu çözen Yücel Çelikbilek’e teşekkür ediyorum. Bu mülklerin çok ucuz bir şekilde Beykozlulara kalmasını sağladı ve Beykoz Belediyesinin kasasında 340 milyon TL ile bize teslim etti.” dedi.

Başkan Aydın, "Beykoz’a geldiğimde bana şefkatli bir aile gibi sahip çıkan ilçe yöneticilerine ilçe başkanına çok çok teşekkür ediyorum. Müteşekkirim. Çalışmalarımızla bu desteğe layık olmaya çalışacağız. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, yeni yönetime başarıla diliyorum. Kongremiz hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Murat Aydın, Milletvekilleri, il yöneticilerine ve misafir belediye başkanlarına katılımları nedeniyle teşekkür etti.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak

Şenocak, “Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum… AK Parti’de bayram var, heyecan var, coşku var. Bizim kongrelerimiz hep bayram havasında olmuştur. AK Parti her dönemde yenilenmeyi başaran bir partidir. Bugün Beykoz’da bunun bir yenisini yaşayacağız. Bu yenilenme döneminde aramızda olamayacak arkadaşlarımız olacaktır. Bu AK Partiden kopma değildir. Yeni dönemde seçilecek kardeşlerimize muvaffakıyetler diliyorum. Her seferinde yeni yeni arkadaşları sürece dahil ediyoruz. Bundan iki buçuk yıl önce mahallelerde bir revizyon yapmış sayıları arttırarak yeni arkadaşları sürece dahil ettik. Mahalle başkanlarımızdan ana kademe yönetimine bir iki kişi dahil edin dedik.” şeklinde konuştu.

Bayram Şenocak şöyle devam etti:

Beykoz ilçemizde bu kongre döneminde dört mahalle yönetim kurulu üyemiz ana kademe yönetim kurulu üyemiz olacak. Bununla birlikte sirkülasyonu sağlamaya çalışıyoruz. Biz AK Parti olarak Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği istikamette 2023’te çok daha çalışarak Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar seçeceğiz. 2023’ün hedeflerini gerçekleştiren teşkilatlar olacağız.

AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş

“Yol ve dava arkadaşlarım. 7. Olağan kongremize hoşgeldiniz. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuşmasına başlayan Prof. Kurtulmuş, Yücel Çelikbilek ve Salim Kararmaz’a Allahtan rahmet dileyerek, partililerden Fatih’a okumalarını istedi.

Azerbaycan Dağlık Karabağ’da Şusa’nın geri alınmasını sevinçle karşıladıklarını ve diğer bölgelerinde bir an önce azat olmasını dileyen Kurtulmuş, “Azerbaycan halkını Beykoz’dan selamlıyorum” dedi.

“Azeri kardeşlerimizin cenk meydanındaki cesaretleri takdire şayandır. Makul tekliflerle çözüm arayan Azeriler 28 yıldır devam eden işgalden kurtulmuşlardır.” diye konuşan Kurtulmuş, “hedefimiz 2023’de Cumhurbaşkanlığı seçimini daha açık bir farkla almaktır. Recep Tayyip Erdoğan milletin oylarıyla yeniden daha güçlü bir şekilde Cumhurbaşkanı olarak görevine devam etmesini sağlamak ayrıca 2024’da İstanbul da yarım kalan bir hesabı da görmek zorundayız.” cümlelerine yer verdi.

İstanbul’da kazaya uğradık

İstanbul’da çok gayret edildi. Fakak maalesef bir kazaya geldik. Şimdi bunu telafi etmek için her birimizin üzerinde sorumluluk olduğunu hatırlatmak isterim. 2024’de yeniden Bismillah diyerek yolumuza devam edeceğiz. Yakın hedeflerimizi bir bir gerçekleştirerek yolumuza devam edeceğiz.

Değerli yol arkadaşlarım içinde bulunmuş olduğumuz dönemde tarihi bir süreçten geçiyoruz. Yeni dünyanın kurulmasıyla ilgili sorumluluğumuz olduğunun bilinmesini isterim. AK Parti sıradan bir parti değildir.  AK Parti bir dava hareketidir. AK Parti yeniden adil bir dünya kurulmasının adıdır. Bu nedenle AK Partili bütün arkadaşlarımıza üstün başarılar diliyorum.

Türkiye yeni bir dönemin içinde girmiştir. Bu dönemin adı Türkiye’nin önlemeyen yükselişidir.

Numan Kurtulmuş’un konuşmasının ardından AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video mesajı yayınlandı. Mesajında teşkilatlara başarı dileklerini ileten Erdoğan, yeni seçilecek yönetimin hayırlı olmasını diledi.

Kongrede daha sonra faaliyet ve bütçe raporu okundu. Kongreye tek aday olarak giren Muhammed Hanefi Dilmaç’ın aday listesi okundu. 30 Asıl ile 15 yedek yönetim ve il delegelerinin isimleri okunarak oylama süreci başlatıldı.

Hanefi Dilmaç’ın yeni yönetimi şu isimlerden oluştu:

Ali Okumuş

Asiye Şeyma Korkmaz

Burhan Çak

Cemal Çelik

Cengiz Kasaroğlu

Ethem Çekiç

Eyup Sultan fıkdıkçı

Fatih Yılmaz

Filiz Kal

Hasan Karakaya

Hayrettin Yanık

Kadir Selman Mermerci

Kadir Şahin

Kevser Sevinç

Mete Karabudak

Muhammed Kartal

Murat Yumurtacı

Mustafa Öztürk

Ömer Gökdemir

Özkan Ayduğan

Rahime Duran

Sevgi Uzun

Sümeyye Yücemen

Şeymanur Ok

Taner Küçük

Tülay Uzuner

Yakup Özbek

Yasemin Sireli

Yusuf Koç

Detaylar geliyor

 

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz