+1 Tv’den eski meclis üyesine ağır itham…

  • Güncelleme: 16.03.2020 20:00
  • Okunma: 12238 kez
  • Yorum: 4
Beykoz’da 3 yıl önce gündem olan olaylar yeniden tartışmaya açıld. Dost Beykoz’un yıllar önce sağlam kaynaklardan almış olduğu bilgilere dayandırarak gündeme getirdiği konular bu kez farklı ifadeler ile +1 TV tarafından gündeme getirildi.
+1 Tv’den eski meclis üyesine ağır itham…

+1 Tv kanalı eski bir CHP’li meclis üyesine yönelik ağır ithamlarda bulunurken, CHP eski İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın da konuya ilişkin görüşlerine yer verdi.

BEYKOZ ŞİKÂYET ÇETESİNİN ELİNDE

İstanbul’daki ‘şikayet çetesini’ +1 TV ortaya çıkardı. Şikayet çetesi diyebileceğimiz bu çete Beykoz’a yatırım yapan işadamlarını şikayet edip, para istiyor. Para verdikleri takdirde şikayetlerinden vazgeçeceklerini söyleyen çetenin lideri ise CHP’li eski belediye meclis üyesi…

4 kişiden oluşan şikayet çetesinden biri ise iddiaların yaşandığı dönemin Beykoz Belediyesi’nde yer alan CHP Meclis Üyesi…

İddiaya göre, dönemin CHP’li meclis üyesi Halit Kılıç, beraberindeki 3 kişi ile birlikte ‘şikayet çetesi’ kurarak Beykozlu esnaf ve işadamlarına şantajda bulunmaya başladı.

4 kişiden oluşan bu çete ilk olarak bölgeye yatırım yapan işadamlarının yatırımları hakkında savcılığa, belediyeye, idari mercilere şikayette bulunuyor. Şikayet işlemi tamamlandıktan sonra sırada şikayetçi olunan kişilere gitmek var. Çete üyeleri hakkında şikayette bulundukları kişilere giderek, şikayetlerinden vazgeçmek için rüşvet teklif ediyorlar.

Şikayet çetesi bu tür yöntemlerle olağanüstü bir rant elde etti. Ancak bu sırada çete ile ilgili şikayetler de parti teşkilatına gelmeye başladı. Beykoz İlçe Teşkilatı’nın kapısını çalan onlarca şikayetçi Halit Kılıç’ın belediyedeki koltuğunu salladı.

Bu dolandırıcılık örneği şantaj mağduru bir iş yeri sahibinin savcılığa verdiği suç duyurusuyla ortaya çıktı. Çeteden çekindiği için ismini açıklamayan mağdur işyeri sahibi, “Halit Kılıç isimli şahıs idari mercilere benimle ilgili asılsız şikayet mektupları gönderdi ve benden de şikayetlerini geri çekmek için rüşvet istedi” diye konuştu.

Çete ile anlaşma yoluna giden bir başka mağdur Selma H. ise “Hakkımda şikayetçi oldu fakat daha sonra şikayetini geri aldı. Çünkü aramızda anlaştık” dedi.

İddialar bu kadarla da sınırlı değil. En büyük iddia CHP Beykoz eski İlçe Başkanı ve 2014 seçimlerinde CHP’de Beykoz Belediye Başkanı Adayı olan Hızır Yılmaz’dan geldi. Yılmaz, kendisine Kılıç ile ilgili çok sayıda şikayet dilekçesi geldiğini söyledi. Başkan Yılmaz, Artı 1’ mağdurlar arasında Kamhi ailesinden birisi olduğunu da söyledi.

Artı 1 Yılmaz’ın Kamhi olayıyla ilgili iddialarını araştırdı. İddiaya göre Kamhi, şikayet şebekesine 350 bin lira ödemeyi kabul etti. Hatta Yılmaz’ın söylediği gibi bu rüşvet parasını da ödedi. Bu kez devreye Halit Kılıç’ı tanıyan Beykoz’daki ünlü bir işadamı girdi.

Orta yol bulundu ancak para Kamhi’ye iade edilmedi. Bunun yerine ünlü işadamı, “Para iade edilmiyorsa, CHP’nin kasasına gitsin. Seçim kampanyanızda kullanın” önerisini getirdi. Halit Kılıç son seçimlerde Beykoz Belediye Meclis Üyesi adayıydı.

Kamhi bu öneriyi kabul etmesiyle para yine Kılıç’ta kaldı.

Chp'nin yetkili kişileri durumdan haberdar olmasına rağmen, Kılıç'ı ısrarla Disiplin Kurulu'na sevk etmedi. Ancak eski başkan Yılmaz işin peşini bırakmadı. Kılıç'ın disiplin kuruluna sevk edilmesini sağladı ve şebeke çetesinin lideri olduğu öne sürülen Kılıç, 30 Mart seçimlerinde Belediye Meclis üyesi yapılmadı.  Şikayetler, suç duyuruları ile CHP’yi zan altında bırakan Kılıç ve ekibiyle ilgili partinin bundan sonra alacağı tutum merak ediliyor.

Kaynak: +1 TV