Kültür

Kültür

Halidun Soytürk, Çelikbilek’e müteşekkiriz

Programda bir açıklama yapan Kulüp Başkanı Halidun Soytürk, kendilerinden tahliyesi istenen tesislerin Beykoz Belediyesi tarafından kiralandığını ve bu yolla sorunu çözdüklerini kaydederek, Başkan Çelikbilek’e müteşekkir olduklarını söyledi.

Kültür

Paşabahçespor için Şıp Sevdi sahnede

“Şıp Sevdi” adlı tiyatro oyunu Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Feridun Karakaya Sahnesi’nde bu kez Paşabahçespor yararına sahnelenecek.

Kültür

En iyi yayıncı Oskarı Profil Yayınları’na

Muharrem Kaşıtoğlu’nun kurucusu ve ortağı olduğu Profil Yayınları Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 2011 yılının en iyi yayıncısı seçildi.

Kültür

Milli Şair Mehmet Akif Ersoy anıldı

Beykoz Belediyesi, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 75. yılında düzenlemiş olduğu programla andı...

Kültür

Küçük Kemancılardan büyük gösteri

Beykoz Vakfı Küçük Kemancılar Müzik Grubu, Vakıf Tiyatro Salonu’nda 2011 yılının son konserini verdiler…

Kültür

Kastamonulular ve KAS-DER el ele…

Beykozlu Kastamonulular Derneği ve KAS-DER Beykoz Şubesi’nin, Beykozlu Şehitler için birlikte organize ettikleri Mevlit programı için hazırlıklar sürüyor…

Kültür

Bulancaklılar depremzedeleri unutmadı

Beykozlu Bulancıklar, Vanlı depremzedeler için 150 adet battaniye ve giyecek yardımı yaptı.

Kültür

Erbakan Kültür Merkezi hizmete açılıyor

Beykoz Belediyesi’nin ihtiyacı karşılamayan mevcut kültür merkezinde başlattığı yenileme çalışmaları neticesinde ortaya iç ve dış tasarımıyla göz dolduran bakımlı bir mekân çıktı.

Kültür

Karadeniz Çavuşbaşı’nda tek yürek

Çok sayıda Karadenizli ünlü sanatçının katıldığı, “Karadeniz Tek Yürek” isimli program Çavuşbaşı Kasrı’nda yapıldı.

Kültür

Aralık ayında tiyatroda ne var?

Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi, Feridun Karakaya Sahnesi’nde Aralık ayında sahnelenecek oyunlar belli oldu…

Kültür

Çamlıbahçe Muhtarı Kahveci çok mutlu

Çamlıbahçe Mahalle Muhtarı Necmettin Kahveci'nın kızı Hülya Kahveci’nin düğünü Akbaba Karya Düğün Salonu’nda yapıldı…

Kültür

Kastamonuluların Kestane kültürü

Kastamonu Bozkurt ilçesi Görentaş Köylüleri kestane şenliğinde buluştu… Her yıl geleneksel olarak yapılan şenliğe bu yılda bölge halkı ve siyasiler kayıtsız kalmadı.

Kültür

Beykoz dizi cenneti oldu

Nahit Sıtkı Örik'in “Eve Düşen Yıldırım” eserinden aynı adla ekrana uyarlanan dizinin hazırlıkları yoğun bir şekilde devam ederken, Beykoz’un önemli markalarından SAN Fotoğrafçılık diziye sponsorluk yapıyor.

Kültür

Mutlu, Beykoz'da müze açılışına katıldı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Beykoz’u ziyaret ederek Denizcilik ve Su ürünleri Müzesi’nin açılışını gerçekleştirdi ve bir dizi ziyarette bulundu.

Kültür

Halk Dansları Topluluğu sezonu açıyor

Halk oyunlarımızı tanıtmak ve yaşatmak amacıyla yaklaşık 7 yıldan bu yana faaliyet gösteren Beykoz Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, bu dönem Bodrum, Artvin, Trabzon, Gaziantep ve Ardahan yöreleri ile Folklorik Dans branşlarında eğitim verecek.

Kültür

Doğu Karadenizliler’in horon kursu

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin bir kültür hizmeti olarak sürdürdüğü horon kursları başladı…

Kültür

Kastamonuluların düğün dayanışması

Ramazan ayı dolayısı ile ara verilen düğünler, bayram sonrası oldukça hız kazandı.

Kültür

Batumlu Başkandan anlamlı sözler

Beykoz’da yaşayan Batumlular, Beykoz Belediyesi’ne ait Beytaş Tesislerindeki sabah kahvaltısında bir araya geldiler.. Batumluların onur konuğu ise Yücel Çelikbilek oldu…

Kültür

Beykoz kardeş şehrimiz Mohaç’ı fethetti !

Macaristan’daki kardeş şehrimiz Mohaç kentinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Mohaç Uluslararası Halk Dansları Festivali ve Macar Ulusal Bayramı’nda ilçemizi temsil eden Beykoz heyeti bir dizi resmi temas ve festival etkinliklerinin ardından il

Kültür

Böyle olur Karadenizli iftarı....

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği, Kavacık’ta ki Dernek Merkezi’nde vermiş olduğu iftar yemeğiyle yine farklılığını gösterdi.

Kültür

Engelliler müzikle hayata tutunacak...

Türkiye Omurilik Felçliler Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi, engellilerin hayata tutunabilmesi için yeni oluşturdukları Müzik Odası’nın açılışını yaptı…

Kültür

Kübra Balcan zirveyi zorluyor…

Kanal D de yayınlanan “Artiz Mektebi” adlı yarışma programının son etap finalistlerinden Beykozlu konservatuvar öğrencisi Kübra Balcan, performansı ve sesinin güzelliğiyle zirveyi zorluyor.

Kültür

Radyocularla Meşkhane coşturdu...

Beykoz Belediyesinin, belediye meydanında düzenlediği “Sevgi, kardeşlik ve paylaşma zamanı” sloganıyla “Ramazan Şenlikleri” hız kesmeden devam ediyor…

Kültür

Beykoz’un Köyleri kitaplaştırıldı

İl Özel İdaresi, Beykoz’un 20 köyünün de içinde olduğu İstanbul il sınırlarında ki 151 köyü tek kitapta topladı.

Kültür

Yoros Kalesi'nde arkeolojik kazı!

Yoros Kalesi’nin şaşırtan öyküsüne tanıklık etmek ve kazı hakkında bilgilendirmek amaçlı Beykoz Belediyesi'nin organizasyonunda, Yücel Çelikbilek ve basın mensupları Yoros Kalesi’ndeki kazı alanını inceleyip bilgi aldılar.

Kültür

Çayır Festivali’ni beğendiniz mi?

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül döneminde başlayıp, Yücel Çelikbilek döneminde de devam eden Beykoz Çayır Festivali’ni halkın gündemine taşıdık.

Kültür

İstanbul'un Fethi 559. kez kutlandı

Beykoz’da İstanbul’un Fethinin 559. yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen program izleyicileri yeniden fetih günlerine götürdü. Vatandaşın beklenen ilgiyi duymadığı kutlama programında Esat Kabaklı’da bir konser verdi.

Kültür

Kendi şiirlerini kağıttan okuyan şairler

Günler öncesinden hazırlıkları yapılan ve Yücel Çelikbilek’in başkanlığındaki Beykoz Belediyesi’nin ilk kültürel programı olan Şiir gecesinde tam bir rezalet yaşandı. Şairler kendi şiirlerini kağıttan okudu.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"