Kültür

Kültür

Beykoz’un duvar resimleri yenileniyor

İlk kez Beykoz Belediyesi eski Başkanı Muharrem Ergül döneminde yapılan duvar resimleri, zaman zaman çeşitli tartışmalara neden olsa da süreçle birlikte Beykoz halkı tarafından benimsendi.

Kültür

Kanlıca da hayat devam ediyor

Tarih, turizmi ve kültürel bakımdan da büyük zenginliklere sahip olan Kanlıca, İstanbul Boğazı’nın tam ortasında bulunmasıyla da ayrı bir önem taşır.

Kültür

Riva Plajında muhteşem gece...

Hazırlıklarına günler öncesinden başlanan ve bu yıl Rivaspor ekseninde gerçekleştirilen 8. Riva Plaj Festivali, Medical Park’ın sponsorluğunda yapıldı.

Kültür

Beykoz’da tiyatronun gücü….

Tülin Çolak, İmren Konuk Karaca, İlker Erçman, Aylin Abir Aldoğan gibi isimlerin rol aldığı “İçsel Devinim” adlı oyun, Beykoz Belediyesi’nin katkıları ile Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Feridun Karakaya Sahnesi'nde oynandı.

Kültür

Bilgili Hanımlar çoğalıyor

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in projelerinden olan Bilgili Hanım Projesi kapsamında düzenlenen eğitim kurslarından mezun olan isimlere sertifikaları verildi.

Kültür

Tülay Köneçoğlu Artiz Mektebi’nde

Kanal D’de 30 Haziran Perşembe akşamı ilk bölümü yayınlanacak olan Artiz Mektebi finallerini başarıyla geçerek programa katılma hakkı elde eden Tülay Köneçoğlu Beykozlulardan destek bekliyor.

Kültür

İstanbul’un en eski ahşap evi Beykoz'da

Anadolu Hisarı’ndaki Amcazade Hüseyin Paşa Yalısı, 312 yıllık tarihiyle Osmanlı mimarisinin ayakta kalan en eski evi. Çok uzun yıllardır onarılmayan ve harap duruma düşen bu anıt yapı için hala bir çalışma başlatılmıyor.

Kültür

Fuat Konya'dan 'Benim Paşabahçem'

Halen Antalya’da yaşamakta olan bir Beykoz, Paşabahçe sevdalısı Fuat Konya Paşabahçe Mahallesi'ni tanıtan bir kitap yayınladı.

Kültür

Kaymakdonduran’da Giresun rüzgârı !..

Beykozlu Giresunlular Derneği tarafından bu yıl 23. sü düzenlenen Geleneksel Kaymakdonduran Giresun Yayla Şenlikleri büyük bir çoşku ile gerçekleştirildi

Kültür

İsmet Acar, Sevgi Çiçeği konserindeydi

Yaz mevsiminin gelmesiyle çeşitli programlarına başladı. Beykoz Belediyesi Musiki Korosu’ndan sonra Beykoz Vakfı Musiki Topluluğu da “Sevgi Çiçeği” isimli yaz konseriyle dinleyicilerin karşısına çıktı…

Kültür

Beykoz'da piknik sezonu açıldı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, piknik sezonunun başlamasıyla birlikte hemşehri derneklerinin düzenlediği programlara katıldı.

Kültür

Yeşilçam Deri Kundura’ya taşındı

Bir zamanlar müzik dünyasının kalbinin attığı, nice şöhretin yetiştiği İMÇ yani İstanbul Manifaturacılar Çarşısı, halk arasındaki adıyla İstanbul Plakçılar Çarşısı, Beykoz'daki eski Deri ve Kundura Fabrikası'na taşındı.

Kültür

Raif Öztürk Bediüzzaman Belgeseli’nde

Dost Beykoz yazarı A. Raif Öztürk’ünde canlandırmalarında rol aldığı Bediüzzaman Said Nursi belgeselinin çekimleri tamamlandı.

Kültür

Emanetler, Dr. Ahmet Murat'a emanet

3 sülaleden oluşan Emanet, Emanetoğlu, Amanet Sülalesi Kültür ve Yardımlaşma Derneği 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı Kavacık ta ki Kütük Ev Cafe de yaptı.

Kültür

Gündüz Bakım Evi’nin Küçük Mezunları

Beykoz Belediyesi Gündüz Bakım Evi’nde eğitim alan 6 yaşındaki çocuklar mezun oldu…

Kültür

Mezunlar Derneği’nde eskiye rağbet var

Paşabahçe Ferit İnal Lisesi Mezunlar Derneği Olağanüstü Genel Kurul toplantısı 14 Mayıs 2011 tarihinde dernek binasında yapıldı…

Kültür

Büyük kermesi Kaymakam açtı...

Beykoz, Paşabahçe ve Çubuklu öğrenci yurtlarına destek sağlamak amacıyla kurulan kermesin açılışı Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün tarafından yapıldı… R. Şahin Spor Kompleksi’nde açılışı yapılan kermes 23 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Kültür

Beykoz’un en büyük kermesi açılıyor

Yurt öğrencilerine destek sağlamak amacıyla her yıl geleneksel olarak kurulan kermes, bu yıl daha büyük bir heyecanla açılıyor… 60 reyonda çok çeşitli ürünlerin satılacağı kermesin açılış kurdelesi 13 Mayıs Cuma günü kesiliyor.

Kültür

Nevin Çalışkan’dan Bahar Konseri

Şefliğini Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan’ın yaptığı Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu, Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde Bahar Konseri verdi.

Kültür

A. Raif Öztürk’ün Çanakkale izlenimleri

Bu sene 15 000 kişinin götürülmesi hedeflenen Çanakkale Şehitlerini ziyaret konvoyuna, 02-03 Mayıs 2011 günleri ben de katıldım.

Kültür

Meslek Lisesi’nde Osmanlı Esintisi

İstanbul Beykoz İlçesi Kültür sanat Platformu'nun İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında, Beykoz Kız Teknik ve Meslek Lisesi sergi düzenledi.

Kültür

Metin Torun Bayburt’un tarihini anlattı…

Başkanlığını Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun’un yaptığı Beykozlu Baybutlular Derneği resmi açışlını yaptı…

Kültür

Topal Osman Ağa Beykoz’da anıldı…

Milli Mücadele Kahramanlarından, Giresunlu Milis Yarbay Topal Osman Ağa, Soğuksu Mahallesi'ndeki Görele İlçesi Kırıklı Belde Derneği’nin düzenlediği programla anıldı.

Kültür

Beykozlu öğrenciler Panorama’yı gezecek

45 İlköğretim Okulu’ndan 7 bin öğrenci, Beykoz Belediyesi organizasyonunda, Panorama 1453 Fetih Müzesi’ne götürülecek.

Kültür

Monica Bellucci çekimler için Beykoz’da

İtalyan yıldız Monica Bellucci, “Gergedanın Son Şiiri” filminin.çekimleri için Beykoz’da…

Kültür

Grup KOZ adını Beykoz’dan almış

Yenilikçi bir rock soundu taşıyan grubun adının KOZ olması, grubun Beykoz'da yaşamasından geliyor…

Kültür

Çelikbilek Karadenizlileri ziyaret etti

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 12 Haziran 2011 Seçimleri öncesi başladığı dernek ziyaretlerini sürdürüyor.

Kültür

Rizelilerden AK Parti Hükümetine tam destek…

Rizeliler, AK Parti Hükümeti’nin başlattığı Demokratik Açılım’a destek amacıyla Doğu ve Güney Doğu illerini ziyaret etti.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un hür gazetesi"