Kültür

Kültür

Grup KOZ adını Beykoz’dan almış

Yenilikçi bir rock soundu taşıyan grubun adının KOZ olması, grubun Beykoz'da yaşamasından geliyor…

Kültür

Çelikbilek Karadenizlileri ziyaret etti

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 12 Haziran 2011 Seçimleri öncesi başladığı dernek ziyaretlerini sürdürüyor.

Kültür

Rizelilerden AK Parti Hükümetine tam destek…

Rizeliler, AK Parti Hükümeti’nin başlattığı Demokratik Açılım’a destek amacıyla Doğu ve Güney Doğu illerini ziyaret etti.

Kültür

Beykoz’da hemşeri grupları etkili

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun’un Başkanlığını yaptığı Beykoz Bayburtlular Derneği Yönetim Kurulu üyeleri İBB Beykoz Koru Tesisleri’nde bir araya geldi.

Kültür

Kemençe deyip geçmeyin…

Karadenizlilerin tutkusu olan Kemençenin üretimi oldukça zordur… Hatta kendine özgü özelikleri vardır… Ustasına ve ağacına göre sesi değişir…

Kültür

Beykozlular Sarıkamış Şehitliği’ndeydi

Sarıkamış Harekâtı’nın 96. yıldönümünde, donarak şehit düşen 90 bin Mehmetçiğimiz için Sarıkamış’ta düzenlenen törenlere “Beykoz Sarıkamış Şehitlerine Yürüyor” sloganıyla katılan ilçe sakinleri atalarını şehit düştükleri topraklarda ziyaret etti.

Kültür

Mehmet Ali Anafarta kırdı, geçirdi

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi Feridun Karakaya Sahnesi’nde tek kişilik bir oyun sergileyen Mehmet Ali Anafarta kendisini izleyenleri gülmekten krize soktu.

Kültür

2011 Mehmet Akif Yılı etkinlikleri başladı

Milli şâirimiz Mehmet Akif Ersoy yılı ilan edilen 2011’in ilk etkinliği Beykoz Belediyesi tarafından düzenlendi.

Kültür

Beykoz Lojistik’te, Elde Var Hayat

Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu TRT’nin sevilen dizileri arasında yer alan Elde Var Hayat dizisinin ekibini ağırladı. Dizi kadrosu 21 Aralık 2010 Salı günü, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı’na katıldı.

Kültür

Beykozlular Milli Şairi unutmadı

Dost Beykoz yazarı A. Raif Öztürk’ünde aralarında olduğu bir grup Beykozlu vatandaş, İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un Edirnekapı Şehitliği’ndeki kabrini ziyaret etti.

Kültür

Beykoz'dan Kore'ye uzanan kardeşlik eli

Kore Savaşı’nın 60. yıldönümü dolayısıyla Güney Kore Devleti ile İstanbul Büyükşehir ve Beykoz Belediyesi savaşta görev yapan Türk Gazileri’ne teşekkür amaçlı bir etkinlik düzenliyor. Etkinliğin 30 Eylül'de yapılması planlanıyor.

Kültür

Muharrem Kaşıtoğlu HÜRRİYET’te

Dost Beykoz Yazı İşleri Müdürü Muharrem Kaşıtoğlu’nun 2008 yılının Ağustos ayında piyasaya çıkan, “60’lar hikaye, 70’ler Terane, 80’ler Şahane” adlı kitabına Hürriyet gazetesi geniş yer verdi.

Kültür

Abdullah Bayık Kütüphanesi açıldı

Beykoz’un önemli yerleşim bölgelerinden biri olan Gümüşsuyu Mahallesi’nde bir ilk gerçekleşti. Gümüşsuyu Vakfı’nın yaptırmış olduğu Abdullah Bayık Kütüphanesi Beykoz kaymakamı Aydın Ergün’ünde katılmış olduğu törenle hizmete açıldı.

Kültür

Beşyüz çocuk delikanlılığa ilk adımını attı

Geleneksel Beykoz Çayır Festivali yöre gecelerinin ardından Beykozlulara Toplu Sünnet Şöleniyle unutulmaz bir gece yaşattı. Toplam 500 çocuğun sünnet şöleni festival coşkusunun zirveye çıkmasına yol açtı.

Kültür

Toplu Nikahta 30 bin kişilik dev koro

42 çiftin nikah töreni Kıraç’ın muhteşem konseriyle birleşince yaklaşık otuz bin kişilik dev bir koro oluştu. Kıraç birbirinden güzel şarkılarıyla Beykozluları mest ederken, yeni evli çiftler bu şarkılara danslarıyla eşlik etti.

Kültür

Sinoplular ve Trakyalılar gecesi

Festival süresince her gece iki yöre derneğinin ortaklaşa düzenlediği festival geceleri Sinop (SİYAD) Derneği ve Beykozlu Trakyalılar Derneği’nin organize ettiği geceyle devam etti.

Kültür

Kastamonulular ve KAS-DER Gecesi

Beykozlu Kastamonulular Derneği ve Kas-Der Beykoz Şubesi’nin birlikte organize ettikleri gecede ATV’de yayınlanan “Bir şarkısın sen” adlı yarışma programının minik yıldızları adet şov yaptı.. Fındık Kurdu Berna gecenin ilgi odağıydı.

Kültür

Erzurumlular ve Çankırılılar gecesi

Beykoz Çayırı’nda yapılan Erzurumlular ve Çankırılılar gecesi renkli görüntülere sahne oldu. Folklor gösterilerinin yansıra birlik beraberlik mesajları yine insanların milli duygularının kabarmasına yol açtı.

Kültür

Gümüşhaneliler ve Giresunlular Gecesi

Beykoz Çayır Festivali Gümüşhaneliler ve Giresunlular Gecesi ile devam etti. Karadeniz’in iki ilinin birlikte organize ettikleri gecede adeta horon fırtınası esti. Gecede sahne alan bölgesel sanatçılar saatlerce türkü söyledi.

Kültür

Artvinliler ve Doğu Karadenizliler Gecesi

Geleneksel Beykoz Çayır Festivali’nin 3. Gününde Artvinliler Derneği ve Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği’nin birlikte düzenledikleri gece vardı. Gecenin solistleri ise Nurcanım ve İbrahim Can oldu.

Kültür

Mesudiyeliler ve Tokatlılar Gecesi

Beykoz Belediyesi'nce Tarihi Beykoz Çayırında düzenlenen Geleneksel Beykoz Çayır Festivali Ordulular ve Tokatlılar gecesi ile devam etti. Gecede ise son günlerdeki şehit haberleri damga vurdu.

Kültür

Batumlular ve Samsunlular Gecesi

Geleneksel Beykoz Çayır Festivali Batumlular Derneği ve Samsunlular Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri geceyle başladı. Festivalin ilk gününde Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek vatandaşlara çorba dağıttı.

Kültür

Mevlana’dan Atatürk’e, 30 Temmuz’da

Beykoz Belediye Spor Kulübü Halk Dansları Topluluğu 30 Temmuz’da yapacağı büyük gösteri için çalışmalarını sürdürüyor… Kültür adamı Bayram Yıldız, “Mevlana’dan Atatürk’e uzanan bir süreci folklorla anlatacağız” diyor.

Kültür

Beykoz Çayır Festivali başlıyor...

Geleneksel Beykoz Çayır Festivali 9 Temmuz Cuma Akşamı, Kars Ardahan Iğdır Derneği'nin gecesiyle başlıyor... 10 günlük program kapsamında Toplu Nikah ve Sünnet Şölenleri'de bulunuyor.

Kültür

Küçüksu Çayırı’nda reçel tadında şenlik

Tarihi Küçüksu Çayırı'nda, 23 Mayıs’da gerçekleşen pikniğin ardından bu kezde turşu ve reçel yarışması düzenlendi. Bölge halkı müzik dolu bir gün geçirmenin keyfini yaşadı.

Kültür

Kaymakdonduran’da 20 bin Giresunlu

Beykoz’un simgesi haline gelen Giresunlular Kaymakdonduran Şenliği yine gövde gösterisine dönüştü. 20 bin Giresunlunun katıldığı şenlik sabah 9.00’da başlayıp akşam 19.00’a kadar devam etti.

Kültür

Giresunlular büyük güne hazırlanıyor !..

Beykozlu Giresunlular Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kaymakdonduran Şenliği’nin hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. Şenliğe binlerce insanın katılması bekleniyor.

Kültür

Genç yüreklerde Panoramik Müze heyecanı

Beykoz Belediye Başkanlığı öğrencilerin tarihsel bilincini artırmak amacıyla yapmış olduğu hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. 2 ayda 6070 öğrenci Panoramik müzeyi gezerek, İstanbul’un Fethi’ni yakından gördü.

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un hür gazetesi"